فتوای هسته‌ای آیت‌الله خامنه‌ای پیش‌برنده صلح است

  • پنج شنبه, 21 فروردين 1393 18:30
  • بازدید 1490 بار

جنگ در سوریه، وارد چهارمین سال می‌شود.شمار تلفات درحال افزایش است و رسانه‌ها همچنان مشغول نظاره.اما این همه ماجرا نیست. آدم‌هایی از سرتاسر دنیا جمع شده‌اند و صلح در سوریه را فریاد می‌زنند.

به گزارش صراط مبین، دیوید اسمیت فعال صلح طلب استرالیایی گفت: این بسیار بد است که گروه‌هایی در سرتاسر دنیا سعی در محدود کردن سخن حق رسانه‌ها دارند و باید توجه کرد که سخن گفتن رسانه‌‌ها دموکراسی را بوجود می‌آورد. رسانه‌های مستقل نقش مهمی برای ایجاد دموکراسی بازی می‌کنند.
این فعال صلح طلب تصریح کرد: استفاده از رسانه‌های جدید مانند سینما و برای مثال نقاشی‌های کودکان برای مردم سوریه باعث می‌شود که انسان‌ها بتوانند از لحاظ روحی با واقعیت ارتباط برقرار کنند و به واقعیت نزدیک‌تر شوند.
مایرد مگوایر فعال صلح طلب سوری نیز گفت: از اینکه در خیابان‌های تهران و شهرهای ایران نیروهای امنیتی اسلحه به دست را ندیدم بسیار متعجب شدم چرا که در کشوری مانند آمریکا در هر خیابانی تعداد زیادی از اینگونه افراد وجود دارد. مردم سوریه باید خودشان در مورد کشورشان تصمیم‌گیری کنند. آنچیزی که در سوریه وجود دارد با آنچیزی که رسانه‌ها نمایش می‌دهند کاملا تفاوت دارد. اهمیت رسانه این است که مردم دنیا بفهمند که چه در دنیا می‌گذرد.
وی افزود: در همه سطح‌ها باید از طریق رسانه‌های مستقل فرهنگ سازی کنیم چرا که فرهنگ، خشونت‌ها را پایان می‌دهد.
مادر مریم اگنس برنده جایزه صلح نوبل گفت: انقلاب ایران بسیار در اشاعه عدالت پیشرو است و این خیلی مهم است که ما شاهد هستیم که در ایران دانشگاه‌هایی وجود دارند که در مورد مسیحیت که دین ما است هم تحقیق می‌کنند.
وی افزود: حقیقت، اولین کشته جنگ‌ها توسط رسانه‌ها است. در این شرایط وجود رسانه‌های مستقل بسیار مهم است و باعث پیشرفت عدالت می‌شود. ما نسبت به شرکت‌ها و دولت‌هایی که ماهواره‌های ایران را قطع می‌کنند شکایت داریم که چرا حقوق کشورها را در حوزه عدالت رسانه‌ای حفظ نکرده‌اند. فرهنگ تنها چیزی است که نمی‌توان آن را تحریم کرد.
اگنس در مورد فتوای حرام دانستن بمب اتم که مقام معظم رهبری آن اشاره کرده‌اند، گفت: این فتوا قطعا بسیار پیشرفته است و باید سعی کنیم که این فتوا را به مردم دنیا معرفی کنیم و آن را گسترش دهیم، آن را به سازمان ملل ببریم و سعی کنیم که عدالت برای همه دنیا رعایت شود و آنها نباید این حرف را بزنند که اگر ما بمب اتم داریم بدنبال جلوگیری از جنگ‌های گسترده هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید