رژیم صهیونیستی آخرین خاكریز اروپا در مقابل جهان اسلام است

  • سه شنبه, 19 فروردين 1393 17:11
  • بازدید 1499 بار

سفیر سابق ایران در چین گفت: اروپایی‌ها از امكان وقوع تحولات مهم در منطقه و حركت تدریجی مسلمانان به سمت نفی سلطه استعماری غرب، احساس نگرانی و خطر می‌كنند و این نكته در مورد سیاست‌های آمریكا و اروپا علیه ایران، دارای اهمیت است.

به گزارش صراط مبین، "جواد منصوری" درباره قطعنامه ضدایرانی پارلمانی اروپا اظهار داشت: دولت‌های استعماری در چند قرن اخیر، تاریخی را پشت سر گذرانده‌اند که حق دخالت در امور دیگران و مسائل مختلف دنیا را، برای خویش قائل هستند.
این کار‌شناس سیاست خارجی تصریح کرد: متاسفانه بسیاری از دولت‌ها به‌‌ دلیل قدرت مالی، تکنولوژیک، تبلیغاتی و سیاسی دولت‌های استعماری، در مقابل رفتار‌ها و تصمیمات آنان، موضع انفعالی پیش گرفته و از ایستادگی در مقابل دولت‌های بزرگ استعماری واهمه دارند.
منصوری با اشاره به شرایط فعلی اروپا و منطقه غرب آسیا و آفریقا، اظهار داشت: اروپایی‌ها از امکان وقوع تحولات مهم در منطقه و حرکت تدریجی مسلمانان به سمت نفی سلطه استعماری غرب، احساس نگرانی و خطر می‌کنند و این نکته، در مورد سیاست‌های آمریکا و اروپا علیه ایران، دارای ‌اهمیت است.
منصوری با اشاره به نگرانی‌های غرب نسبت به وضعیت رژیم غاصب صهیونیستی خاطرنشان کرد: صهیونیست‌ها آخرین خاکریز اروپا در مقابل جهان اسلام محسوب می‌شوند، بنابراین به گمان غربی‌ها، ضعف این رژیم جعلی به آن‌ها ضربه می‌زند.
وی ادامه داد: متاسفانه جریاناتی در داخل کشور با اظهارنظر‌ها، تحلیل‌ها به هدایت و مشاوره دولت‌های خارجی می‌پردازند، این در حالی است که این افراد فاقد پایگاه مردمی، دینی و انقلابی بوده و آگاهی ناقصی از اوضاع ایران داشته و این امر دولت‌های خارجی را در بخشی از تصمیم گیری‌هایشان با شکست مواجه می‌کند.
منصوری در پایان خاطرنشان کرد: دولت و رسانه‌های کشورمان، باید در مقابله با قدرت‌های بزرگ، انسجام، مقاومت و قاطعیت بیشتری نشان داده و به اروپایی‌ها بگوییم از تهدیدات آن‌ها نمی‌هراسیم و به هیچ‌ عنوان دست از سیاست‌ها و اهداف خود بر نخواهیم داشت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید