غرب به دنبال حذف فرهنگ اسلامی و حماسی ملت ایران است

  • دوشنبه, 18 فروردين 1393 16:54
  • بازدید 1683 بار

نماینده ولی فقیه در کردستان با اشاره به اینکه غربی ها می خواهند فرهنگ خود را بر دنیا حاکم کنند، گفت: برنامه تهاجمی غرب علیه ایران اسلامی در زمینه فرهنگی یک برنامه ویژه است و آنها در صدد حذف فرهنگ حماسی، جهادی، توحیدی و اسلامی حاکم بر کشور هستند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام سید محمد حسینی شاهرودی روز دوشنبه در دیدار با کارکنان مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور در سنندج افزود: دشمن می خواهد اعتقاد، ایمان و باور در جامعه اسلامی ما جاری نباشد و سبک زندگی بر مبنای فرهنگ اسلامی و قرآنی نباشد و برای رسیدن به اهداف خود در این زمینه دست به هر کاری می زند.
وی اظهار کرد: استکبار جهانی نهادینه کردن فرهنگ اسراف و برهنگی در جامعه اسلامی و از بین بردن بنیان خانواده ایرانی اسلامی را بسیار زیرکانه دنبال می کند.
وی با اشاره به اینکه مسوولان باید در بحث فرهنگ نقش آفرین باشند، گفت: باید فرهنگ اسلامی و ملی خود را تقویت کنیم تا این فرهنگ در مقابل توطئه ها و افکار شوم دشمنان بایستد که تحقق این مهم نیز نیازمند کار اساسی و جدی با عزم ملی است.
وی با اشاره به تقابل فرهنگ اسلامی و غربی، افزود: فرهنگ اسلامی که بر معنویت و دین استوار است فرهنگی بسیار غنی بوده و منطق قدرتمندی دارد که می تواند در مقابل فرهنگ غرب ایستادگی کند.
وی گفت: فرهنگ شیطانی که غربی ها به دنبال آن هستند از نمادهای شیطانی در راستای سیطره بر دنیا بهره می گیرد که اگر برای مقابله با آن برنامه ریزی نشود جامعه ما نیز تحت تاثیر آن قرار خواهد گرفت.
نماینده ولی فقیه در کردستان به عبور فرهنگ از مرزها اشاره کرد و گفت: با وجود اینترنت، ماهواره و وسایل ارتباطی مدرنی که اکنون در جهان وجود دارد دیوار کشیدن در مرزهای کشور معنی ندارد.
حجت الاسلام حسینی شاهرودی اظهار کرد: از سوی دیگر نگاهی و عنادی که از سوی دشمنان متوجه ما شده است تنها راه ضربه زدن به کشور را از بین بردن فکر می داند و مقابله با این نگاه یک وظیفه همگانی است.
وی افزود: این فکری که دشمنان خواستار از بین بردن آن هستند فرهنگ حاکم بر جامعه است چرا که آنها خوب می دانند که یکی از راه های تسلط بر هر جامعه ای تغییر فرهنگ حاکم بر آن جامعه است.
وی اقتصاد و فرهنگ را دو مقوله بسیار مهم در دنیای امروز دانست و با اشاره به اینکه تحقق اقتصاد و فرهنگ مقاومتی تنها با مدیریت جهادی امکان پذیر است، گفت: با عادی کار کردن و ارائه گزارش، زمینه برای مقابله با فرهنگ غرب و نهادینه شدن اقتصاد و فرهنگ مقاومتی فراهم نخواهد شد.
وی افزود: باید همه پای کار بیایند تا دو موضوع حساس و مهم اقتصاد و فرهنگ را مقاومتی کنند تا از این راه بتوانیم هرچه بهتر در مقابل هجمه های استکبار ایستادگی کنیم.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان اظهار کرد: کردستان به دلایل مختلف در تمام بخش ها بویژه در بخش فرهنگ بیشتر مورد توجه و نظر دشمنان قرار می گیرد، بنابراین می طلبد تلاش و توان بیشتری را به کار بگیریم تا بر مشکلات اقتصادی و فرهنگی استان فائق آییم.
حجت الاسلام شاهرودی با اشاره به اینکه اقتصاد برای معیشت انسان ضروری است و باید مورد توجه قرار گیرد، افزود: دنیا در شرایطی قرار دارد که وضعیت جهانی اقتصاد دچار بحران شده است و بحران مالی آمریکا که حل شدنی نیست اقتصاد جهانی را شکننده کرده است.
وی تصریح کرد: بحران مالی آمریکا یک بحران فراگیر است و هرچه وابستگی اقتصادی کشورها به آمریکا بیشتر باشد زلزله اقتصادی ناشی از بحران اقتصادی آمریکا بر آن کشورها مخرب تر خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان کردستان با اشاره به اینکه اقتصاد ما در شرایط تحریمی ظالمانه قرار دارد گفت: کشورهای وابسته به حلقه استکبار جهانی تحریم هایی را که به قول خودشان در تاریخ سابقه نداشته است بر اقتصاد ما تحمیل کرده اند که این تحریم ها و همچنین بحران جهانی اقتصاد بر کشور ما اثر گذاشته است پس باید بیش از پیش برای مقابله با اثرات سوء آن تلاش کنیم.ک/3

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید