دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری، اولویت سیاست‌گذاری فرهنگی در مشهد

  • یکشنبه, 17 فروردين 1393 16:53
  • بازدید 2108 بار

عضو کمیسیون فرهنگی شورای شهر مشهد گفت: دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری در اولویت سیاستگذاری‌های فرهنگی این نهاد در سال ۹۳ قرار می‌گیرد.

به گزارش صراط مبین، انسیه غفوری شعرباف ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به نامگذاری سال جدید توسط رهبر معظم انقلاب و تحقق مدیریت جهادی اشاره و اظهار کرد: باید مولفه‌های مدیریت جهادی بازخوانی شده و این مولفه‌ها در مدیریت شهری اجرایی شود.
وی در ادامه با بیان اینکه از مولفه‌های مدیریت جهادی عمل به انجام وظیفه، رضایت پروردگار و مصلحت مردم و ندیدن خواست‌های شخصی مدیران است، گفت: این امور تاثیر مثبتی در رسیدن به هدف دارد.
غفوری شعرباف خاطرنشان کرد: مدیریت جهادی به معنای مقید نبودن به چارچوب‌های قانونی نیست، بلکه به این معنا است که باید با ظرفیت رسمی و شناخته شده هدف را در نظر گرفت و در چارچوب ضوابط، مقررات و ساختارها برای تحقق هدف گام برداشت.
عضو شورای اسلامی شهر مشهد با بیان اینکه مدیریت جهادی خارج شدن از روزمرگی و کارهای کم اهمیت و از سر رفع تکیلف است، گفت: مدیران باید اقداماتی که در چارچوب وظایف قانونی است را تا رسیدن به هدف پیگیری کند.
وی با اشاره به اینکه تمرکززدایی از اقدامات مدیریت جهادی بوده و در هر سطح از مدیران قابل اجرا است، تصریح کرد: شورای اسلامی شهر به عنوان پارلمان شهری در تعامل با همه سازمان‌ها و همسویی و ایجاد هماهنگی در اهداف می‌تواند در مدیریت جهادی موثر باشد.
غفوری شعرباف خاطرنشان کرد: با ایجاد هم‌افزایی، ظرفیت‌ها افزایش می‌یابد و خدمت‌رسانی به شهروندان بیشتر می‌شود و در این زمینه ارتباط با شهرداری‌ها به طور خاص می‌تواند موثر باشد.
وی افزود: اقتصاد مقاومتی و شاخص‌های مورد تاکید رهبری در شهرداری‌ها قابل پیگیری بوده و در این مسیر افزایش بهره‌وری و استفاده از تولیدات داخلی، افزایش مشارکت و فرهنگ‌سازی مورد تاکید شورای شهر است.
غفوری شعرباف تصریح کرد: باید با توجه به امکانات در بخش فرهنگی اقدامات شهرداری بررسی و با استفاده از ظرفیت‌های فرهنگسراها و امکانات، فرهنگ شهروندی در شهر نهادینه شود.
عضو کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر مشهد در باره سیاست‌های فرهنگی سال 93 شورای اسلامی شهر گفت: چارچوب سیاست‌های راهبردی در برنامه چهار ساله 93 تا 97 مشخص شده و برای امسال مطابق با منویات مقام معظم رهبری اصول برنامه‌های فرهنگی مدنظر قرار گرفته است.
وی تصریح کرد: در این سیاست‌ها به دغدغه‌های فرهنگی، خانواده، افزایش جمعیت، تقویت و تعالی نهاد خانواده و بحث قانونگذاری تاکید شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید