مسجد جامعه را در رسیدن به امت ولایت‌محور یاری کند

  • یکشنبه, 17 فروردين 1393 16:47
  • بازدید 1785 بار

نماینده ولی فقیه در استان سمنان گفت: مسجد باید با انسان‌سازی، کادرسازی و تربیت انسان‌های دینی و متعهد، جامعه را در رسیدن به امت نمونه و ولایت‌محور یاری کند.

به گزارش صراط مبین، آیت‌الله سیدمحمد شاهچراغی در نشستی با مسئول دبیرخانه نظارت بر کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان اظهار داشت: فرهنگ به عنوان سیرت انقلاب نیازمند تقویت است که این مهم رسالت فعالان مساجد در این حوزه را بیشتر می‌کند.
وی با تأکید بر حضور پرشور جوانان در مساجد و تحکیم باورهای دینی، خاطر نشان کرد: کانون‌های فرهنگی مساجد سد محکمی در مقابله با جنگ نرم دشمنان هستند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به فعالیت‌های متنوع کانون‌های فرهنگی و هنری، عنوان کرد: باید از ظرفیت‌های مساجد و کانون های فرهنگی و هنری برای تحکیم باورهای دینی جوانان استفاده شود.
این مسئول با اشاره به ظرفیت‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، ابراز داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد با جوانان در ارتباط هستند و نقش مؤثری در احیا و کارکردهای مساجد بر عهده دارند.
شاهچراغی با توجه به بعد آموزشی و زیرساختی در کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد، اذعان داشت: از آنجایی که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد بازوان اصلی اجرای برنامه‌های قرآنی، فرهنگی و هنری با محوریت ارزش‌های دینی و انقلاب اسلامی هستند، نقش مهمی در ایجاد وحدت و همدلی بین اقشار مختلف مردم به ویژه در بین نسل جوان بر عهده دارند.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان با اشاره به اینکه تعداد کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان سمنان از نظر کمیت خوب است باید به کیفیت آن هم توجه شود، افزود: تمام دستگاه‌های فرهنگی باید به کانون‌های فرهنگی و هنری کمک کنند.
وی اظهار کرد: باید در برنامه‌ریزی‌های کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به جای توسعه کمی به فکر توسعه کیفی باشیم.
نماینده ولی فقیه در استان سمنان بیان داشت: کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد به منظور مقابله با جنگ نرم و تهاجم فرهنگی راه‌اندازی شده است و به لحاظ نفوذ آنها تا روستاها و مناطق دورافتاده و محروم نقش تأثیرگذار و کارسازی ایفا می‌کنند.
وی با اشاره به اینکه بودجه‌ها باید صرف فرهنگ هم شود، گفت: اغلب بودجه‌های فرهنگی صرف همایش‌ها و سخنرانی‌هایی می‌شود که فایده‌ای نداشته و فعالیت فرهنگی محسوب نمی‌شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید