راه‌اندازی بزرگترین بانک جامع اطلاعاتی قرآن و طب جهان اسلام

  • شنبه, 16 فروردين 1393 16:21
  • بازدید 1790 بار

سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت گردآوری و تدوین آیات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت، طرح سنجش دانش قرآنی دانشجویان جدید الورود، راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی قرآن و طب در دانشگاه‌ها و... را بخشی از برنامه‌های مرکز در سال 93 دانست.

به گزارش صراط مبین، حسین همتی، سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به برنامه‌های پیش روی این مجموعه در سال جاری، خبر از برگزاری کارگاه‌های قرآن‌پژوهی و طب ویژه دانشجویان و اعضای هیئت علمی دانشگاه‌های علوم پزشکی داد و افزود: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در سال جاری شاهد برگزاری کنگره‌ها و نشست‌های قرآن‌پژوهی در 50 دانشگاه علوم پزشکی کشور خواهیم بود.
گردآوری و تدوین آیات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت
سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از انجام مطالعات گردآوری و تدوین آیات مرتبط با حوزه بهداشت و سلامت سخن به میان آورد و افزود: در سال 93 درصدد حمایت از انتشار نشریات دانشجویی با محوریت قرآن و عترت، تولید محتوا و برگزاری نمایشگاه‌های قرآن و طب هستیم.
طرح سنجش دانش قرآنی دانشجویان جدید الورود
وی انجام طرح سنجش دانش قرآنی دانشجویان جدید الورود در ابتدا و نیمه دوم هر سال را بخش دیگری از برنامه‌های پیش روی این مرکز برشمرد و گفت: کمک به فعالیت کانون‌های دانشجویی قرآن و عترت در دانشگاه‌ها و نیز برگزاری سومین جشنواره قرآن و عترت ویژه همسران، فرزندان و کارکنان وزارت بهداشت و سازمان‌های تابعه از برنامه‌های مجموعه برای گسترش فعالیت‌های حوزه قرآن و عترت خواهد بود.
برگزاری همایش ملی قرآن‌پژوهی و طب ویژه کمیته‌های تحقیقات دانشجویی
همتی در بخش دیگری از سخنان خود به برگزاری همایش ملی قرآن‌پژوهی و طب ویژه کمیته‌های تحقیقات دانشجویی دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور اشاره کرد و افزود: در ادامه فعالیت‌های پیش بینی شده مجموعه، درصدد برگزاری همایش و تجلیل از فعالان و خادمان قرآن حوزه بهداشت و درمان و حمایت از تولید و عرضه محصولات قرآنی، فرهنگی و نرم افزازی دانشجویان و دانشگاه‌ها هستیم.
انجام طرح مطالعاتی راه‌اندازی بزرگترین بانک جامع اطلاعاتی قرآن و طب جهان اسلام
سرپرست مرکز قرآن و عترت وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با اشاره به انجام طرح مطالعاتی راه‌اندازی بزرگترین بانک جامع اطلاعاتی قرآن و طب جهان اسلام، بیان کرد: انجام مطالعات راه‌اندازی شبکه مطالعات قرآن و طب و ایجاد پرونده قرآنی بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی و درمانی کشور(طرح شافی) بخش دیگری از برنامه‌های پیش روی مرکز خواهد بود.
راه‌اندازی کتابخانه‌های تخصصی قرآن و طب در دانشگاه‌ها
وی همچنین به راه اندازی کتابخانه‌های تخصصی قرآن و طب در دانشگاه‌ها اشاره کرد و گفت: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته در تلاش برای حمایت از تولید برنامه تلویزیونی برای معرفی نخبگان و پژوهشگران حوزه بهداشت و درمان در عرصه قرآن و طب هستیم.

انتشار مستمر فصلنامه‌های علمی و پژوهشی قرآن و طب و سبک زندگی اسلامی

همتی با اشاره به انتشار مستمر فصلنامه‌های علمی و پژوهشی قرآن و طب و سبک زندگی اسلامی، بیان کرد: برگزاری دوره‌های آموزشی عمومی و تخصصی قرآن کریم ویژه کارکنان، اساتید و دانشجویان وزارت بهداشت و دانشگاه‌های علوم پزشکی و نیز برگزاری جشنواره قرآنی اساتید، کارکنان و دانشجویان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور بخش دیگری از برنامه‌های این مجموعه در سال جاری خواهد بود.

تقویت کمیته‌های سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت
همتی با بیان اینکه زمان دقیق برگزاری کنگره ملی قرآن‌پژوهی و طب در جلسات آتی کمیته راهبردی قرآن‌پژوهی و طب مشخص خواهد شد، اظهار کرد: سال گذشته نخستین نشست سبک زندگی اسلامی با محوریت سلامت در محل معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت برگزار شد که در سال جاری درصدد تقویت‌های کمیته‌های این مقوله در حوزه‌های مختلف و به تولید رساندن آن هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید