آیت الله مکارم شیرازی: تعطیلات حوزه باید کاهش یابد

  • شنبه, 16 فروردين 1393 11:49

آیت الله ˈناصر مکارم شیرازیˈ از مراجع تقلید با اشاره به لزوم اهتمام ویژه و جدیت طلاب در تحصیل علم و فراگیری معارف اهل بیت، بر ضرورت کاهش تعطیلات حوزه تاکید کرد.

به گزارش صراط مبین، وی روز شنبه در آغاز درس خارج فقه خود، در مسجد اعظم قم افزود: بارها تاکید کرده ایم که باید از تعطیلات اضافی که صدماتی به تحصیل طلاب می زند، کاسته شود.
وی خاطرنشان کرد: با توجه به تعطیلات بلندمدت تابستانی، باید از تعطیلات غیرضروری کاسته شود و طلاب به فراگیری علوم آل محمد(ص) اهتمام ورزند.
آیت الله مکارم شیرازی در ادامه با تاکید بر لزوم اهتمام و جدیت طلاب در تحصیل، جوانی را یکی از فرصت های الهی برای فراگیری علوم و معارف اهل بیت دانست و گفت: باید از فرصت جوانی برای تحصیل علم استفاده کرد، چراکه پیری آفت یادگیری است.
وی تصریح کرد: انسان تا زمانی که نعمت سلامتی و جوانی را در وجود خود دارد باید اهتمام ویژه ای به یادگیری علوم آل محمد(ص) داشته باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دشمن شناسی
قرآن : وَ كَذَلِكَ جَعَلْنَا لِكُلِّ نَبِيٍّ عَدُوًّا مِنَ الْمُجْرِمِينَ ...  ( سوره فرقان ، آیه 31 )ترجمه :  و اينگونه براي هر پيامبري دشمني از مجرمان قرار داديم.... حدیثامام علی (ع) : لا تستصغرنّ عدوّاً و ان ضعف (غررالحکم و دررالکلم، ج 6، ص 273)ترجمه : دشمن را کوچک مشمار، هر چند ضعیف باشد.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید