روحانیت با مدیریت جهادی می تواند منویات رهبری را محقق کند

  • پنج شنبه, 14 فروردين 1393 15:17
  • بازدید 2189 بار

امام جمعه اهل سنت ارومیه گفت: روحانیت با مدیریت جهادی می تواند منویات رهبری را محقق سازد.

به گزارش صراط مبین، ملا عبدالقادر بیضاوی افزود: روحانیت می تواند برای تحقق پیام نوروزی رهبر معظم انقلاب با تکیه بر آموزه های دینی و فرامین الهی گام های موثری بردارد.

وی با بیان اینکه اقتصاد و فرهنگ زیربنای رشد و توسعه هر جامعه ای هستند، گفت: آشنا ساختن مردم با فرهنگ صحیح مصرف و شیوه درست زندگی و همچنین دور ساختن جامعه از تجمل پرستی از جمله مولفه هایی هستند که می توانند موجب تحقق منویات مقام معظم رهبری شوند.

ملابیضاوی ادامه داد: تشویق مردم به مصرف کالاهای داخلی و پرهیز از خرید بی رویه محصولات خارجی از دیگر عواملی است که روحانیت می تواند در مجالس و منابر برای مردم تبیین کرده و جامعه را به سمت حمایت از تولید داخلی سوق دهند.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اضافه کرد: امروز دشمن ابزار جنگی خود را تغییر داده و با دو حربه جنگ نرم و نبرد اقتصادی به میدان آمده است بنابراین برای مقابله با تهاجم فرهنگی دشمن روحانیت بیشتر از سایر نهادها می تواند موثر عمل کرده و نسل امروز را از گزند دشمنان در امان نگه دارد.

وی ادامه داد: وقتی ارزش های اسلامی در ذهن و فکر جوان نفوذ کند دیگر حمله فرهنگی دشمنان نتیجه ای نخواهد داد.

امام جمعه اهل سنت ارومیه اظهار کرد: جنگ فرهنگی دشمن زمینه ای مناسب برای متزلزل ساختن اقتصاد کشور است چنانچه دشمنان با تبلیغ کالاهای بی کیفیت و ضد ارزشی خود تلاش می کنند نه تنها بازار کشور را به سیطره خود درآورند بلکه مهمتر از همه بر روح جوانان حکومت کرده و آنها را به سوی خود بخواند.

ملا بیضاوی گفت: رهبر معظم انقلاب همواره در برهه های مختلف با رهنمودهای مدبرانه خود، خواب خوش دشمنان را آشفته کرده است.

وی افزود: روحانیان و مبلغان به عنوان سفیران دینی رسالت بزرگی بر عهده داشته و وظیفه دارند برای تبیین دو مقوله مهم اقتصاد و فرهنگ با تمام توان تلاش کرده و اجازه ندهند این دو مهم تنها به عنوان شعار باقی بمانند.

وی یادآوری کرد: خودکفایی اقتصادی و فرهنگی ارمغان بزرگ نامگذاری سال جدید است و بدون تردید اگر این شعار با جدیت دنبال شده و رسانه ها در تبیلغ و تبیین آن با تمام توان تلاش کنند بدون شک اقتصاد کشور به سمت بالندگی حرکت می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید