جمهوری اسلامی، الگویی از نظام مردم سالار دینی را ارائه کرد

  • دوشنبه, 11 فروردين 1393 21:48
  • بازدید 1795 بار

استاندار یزد روز جمهوری اسلامی را روز جشن تولد نظامی دانسته که مبتنی بر تعالیم عالیه اسلامی و حافظ رای و اراده ملت بوده و امروز الگویی از نظام مردم سالار دینی را ارائه کرده است .

به گزارش صراط مبین، سید محمد میرمحمدیˈ افزود: دوازدهم فروردین ماه، یادآور حضور حماسی مردمی است که با مشارکت بیش از 98درصدی خود، به نظام مقدس جمهوری اسلامی برآمده از مبارزات خستگی ناپذیر ملت ، رسمیت بخشیده و آرمان معمار بزرگ انقلاب حضرت امام خمینی (ره) مبنی بر تحقق جمهوری اسلامی ، نه یک کلمه کم، نه یک کلمه بیش را به واقعیتی بی بدیل در جهان معاصر مبدل ساختند.
وی در ادامه می افزاید : روز جمهوری اسلامی ، جشن تولد نظامی است مبتنی بر تعالیم عالیه اسلامی که حافظ رای و اراده ملت بوده و بعد از گذشت بیش از سه دهه ، امروز الگویی از نظام مردم سالار دینی را ارائه کرده است.
استاندار یزد ادامه می دهد : نظامی که محوریت دین در آن نهادینه و آرای مردم محترم و مشارکت عمومی در تصمیم گیری های کلان و انتخاب های مهم، عملا محقق نموده و زمینه های شکوفایی استعدادهای نهفته انسان در پرتو توجه به ارزش های اخلاقی و حفظ کرامت های انسانی فراهم ساخته است.
میرمحمدی در ادامه با پاسداشت این روز آورده است: با پاسداشت این حماسه تاریخی و انوار روح بخش بی پایانش و گرامیداشت یاد شهیدان راه استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی و ادای احترام نسبت به همه ایثارگری ها و جانفشانی هایی که در راه استقرار، تثبیت و تداوم انقلاب شکوهمند اسلامی صورت گرفته ، برای مردم شریف، فهیم و سرافراز که تداوم این راه عزت آفرین را آگاهانه و هوشمندانه رقم می زنند و با یادآوری مستمر آرمان ها و اهداف بلند انقلاب حیات انقلاب را تضمین و عدل و احسان را در نظام جهانی ترویج می نمایند توفیق و عزت بیشتر از درگاه قادر متعال مسئلت دارم و استمرار موفقیت های ایران اسلامی را در عرصه های مختلف تحت رهبری های داهیانه مقام معظم رهبری مد ظله العالی آرزومندم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

همیاری و مددرسانی در نظام اسلامی
قرآن : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَ ... (سوره نحل ، آیه 90)ترجمه: در حقيقت ‏خدا به دادگرى و نيكوكارى و بخشش فرمان مى‏دهد و ...حدیث: رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: المؤمنون اخوة یقضی بعضهم حوائج بعض فبقضاء بعضهم حوائج بعض یقضی الله حوائجهم یوم القیامة (مستدرک الوسائل، ج 2، ص 406 )ترجمه: اشخاص با ایمان برادرند و حوایج یکدیگر را برمی آورند . پس به برآوردن حوایج یکدیگر، خداوند حوایج آنان را در روز قیامت برآورده می کند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید