فاطمه (س) پرچم دار ولایتمداری و دفاع از حکومت اسلامی است

  • جمعه, 08 فروردين 1393 04:58
  • بازدید 1845 بار

مدیر کل تبلیغات اسلامی لرستان گفت: حضرت فاطمه (س) درمسیربرقراری حکومت اسلامی و دفاع از حریم ولایت و امامت با تمام وجود به میدان آمده و جان خود را فدا کردند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام سعید مهدوی در جلسه ستاد ساماندهی شئون فرهنگی درمناسبت‎های مذهبی افزود: می توان با برنامه‎ریزی مناسب و دقیق از ایام فاطمیه به عنوان فرصتی طلایی برای تبلیغ و تبیین احکام ناب اسلامی و سیره عملی و نظری حضرت فاطمه(س) استفاده کرد و در واقع زوایای زندگی آن حضرت را مهمان سفره‎های نوروزی آحاد مردم کرد.
وی اظهار داشت: عیدباستانی نوروز مقابله و برخوردی با مناسبت‎های دینی و مذهبی به ویژه ایام فاطمیه ندارد بلکه آداب صله رحم، کمک کردن به ضعیفان و فقرا، رعایت بهداشت و دیگر مواردی که در ایام نوروز بیشتر به چشم می آیند مورد تاکید و تایید اسلام ناب محمدی (ص) است.
وی تصریح کرد: آنچه که لازم است به آن توجه و اهتمام داشته باشیم اتحاد، همدلی و پرهیز از افراط و تفریط در همه مسائل مربوط به عزاداری‎ها و جشن‎ها است.
وی ادامه داد: الگو از فاطمه زهرا (س) در تمامی مراحل زندگی موجب برکت و سعادت در زندگی خواهد شد و در ایام نوروز نیز علاوه بر آیین سنتی این عید باستانی ، حفظ حرمت این بانوی بزرگ واجب است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید