آينده روشن كشور در گرو توجه به دغدغه های مقام معظم رهبري است

  • پنج شنبه, 07 فروردين 1393 14:50
  • بازدید 2155 بار

استاندار قزوین گفت: آينده روشن كشور در گرو توجه به دغدغه ها و اولويت هاي مقام معظم رهبري است.

به گزارش صراط مبین، مرتضي روزبه اظهارداشت: مقام معظم رهبري در نامگذاري سال جديد از چهار مفهوم و كليد واژه ي اقتصاد، فرهنگ، عزم ملي و مديريت جهادي استفاده كردند كه به لحاظ عمق و جامعيت از ارزش و اهميت بالايي
برخوردار است.
وي افزود: توجه به اين كليد واژه ها، راه حل مسائل و مشكلات جامعه است و هرچند ملت ايران در برخورداري از روحيه جهادي و توجه به اين مفاهيم از پيشينه خوبي در دوران دفاع مقدس، اوايل انقلاب و دستيابي به انرژي صلح آميز هسته اي برخوردار است.
استاندار با بيان اينكه تمامي خواسته ها و برنامه ها در سايه عزم ملي محقق مي شود بیان كرد: اگر امروز در عرصه علم به مراتب و مدارج بالايي دست يافته ايم اين موفقيت ناشي از روحيه جهادي است و عزم ملي در اين زمينه را بايد جدي بگيريم.
وي يادآور شد: مديران نبايد نگاه تشريفاتي به فرمايشات و نامگذاري سال از سوي مقام معظم رهبري داشته باشند بلكه با ورود و عزم جهادي در حوزه هاي اقتصاد و فرهنگ به گونه اي تلاش كنند كه تا پايان سال كارنامه مثبت و قابل قبولي در اين حوزه ها داشته باشيم.
استاندار آينده كشور را در گرو توجه به دغدغه ها و اولويت هاي مقام معظم رهبري دانست و در ادامه با اشاره به اجراي مرحله دوم قانون هدفمندي يارانه ها اظهارداشت: در ضرورت اجراي اين طرح بحثي نيست و همه بر اجراي آن تاكيد و اتفاق نظر دارند و امروز بايد از اقتصاد نفتي فاصله بگيريم و ساير ظرفيت هاي اقتصادي را شناسايي و فعال كنيم.
وي اضافه كرد: اجراي طرح هدفمند شدن يارانه ها بايد به يک عزم ملي تبديل شود چون تحقق آن علاوه بر پيشگيري از قاچاق كالا مي تواند به رونق اقتصادي و توليدي مناطق و نواحي مختلف منجر شود.
استاندار افزود: دولت به دنبال آن است كه با تخصيص بخشي از درآمدهاي ناشي از محل حذف يارانه ها بتواند در حوزه بهداشت و درمان،امنيت غذايي و گسترش پوشش بيمه تحولات مثبتي را ايجاد كند.
وي گفت: رويكرد دولت در اجراي قانون هدفمندي يارانه ها اين است كه بخشي از درآمد يارانه ها را به اين سه حوزه تخصيص بدهد و سياست هاي ابلاغي در اين زمينه نويد بخش دگرگوني هاي عمده و تاثيرگذار تا پايان سال 93 خواهد بود.
استاندار افزود: در استان قزوين سالانه 650 ميليارد تومان يارانه نقدي به مردم پرداخت مي شود در حاليكه اگر تنها 50 درصد از اين منابع به بخش توليد تزريق شود مشكلات اين واحدها حل خواهد شد.
وي افزود: توجه به بخش توليد يک توجه جدي است و رئيس جمهور به اين حوزه تاكيد اساسي دارند و در استان قزوين نيز توجه به بخش توليد از جمله صنعت و كشاورزي از برنامه هاي اصلي است و مديران اين حوزه در سال 93 شاهد تحولات خواهند بود.
استاندار يادآور شد: افق سال 93 روشن است و بايد الگوي مصرف در جامعه اصلاح شود چون خوب مصرف كردن يك ضرورت است و عزم ملي در فرهنگ صرفه جويي بايد خود را نشان بدهد.
وي اضافه كرد: قزوين استاني صنعتي است كه كوچكترين اشكال در مسير فرهنگ صرفه جويي اثرات و تبعات خود را در توليد و اشتغال نشان ميدهد. اگر قرار است از اقتصاد نفتي فاصله بگيريم بايد ساير حوزه هاي اقتصادي جدي گرفته شوند و در استان قزوين همه مناطق به مثابه چاه نفت هستند.
استاندار با اشاره به تعطيلات نوروزي و مهمان نوازي مردم استان بيان کرد: براساس آمار رسمي از تاريخ 25 اسفند 92 لغايت 5 فروردين ماه جاري بالغ بر 600 هزار نفر از مراكز تاريخي و گردشگري استان قزوين بازديد كرده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید