ضرورت توجه به تاکیدات رهبری بر اعتقادات و باورهای مذهبی

  • سه شنبه, 05 فروردين 1393 15:07
  • بازدید 1704 بار

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان گفت: توصیه‌های مقام معظم رهبری این بود که حرکت‌های خودجوش فرهنگ را از مسئولان فرهنگی و کانون‌های فرهنگی و تمام اقشار جامعه به ویژه نسل جوان انتظار حرکت جهادی و مدیریت جهادی داشتند.

به گزارش صراط مبين، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین بهشتی‌نژاد پیرامون پیام نوروزی مقام معظم رهبری اظهار کرد: هر ساله رهبری معظم در صحبت نوروزی خود با رصد، اشراف و دیده‌بانی قوی، نقشه راه نظام اسلامی و ملت عظیم‌الشان ایران اسلامی را با راهبردهای اصلی پیشرفت و تعالی این کشور را فراسوی راه این ملت قرار می‌دهند.
وی افزود: در چند سال گذشته بنا بر تشخیص مقام معظم رهبری، دشمن نقشه کلانی برای تضعیف نظام دارد، بعد از نقشه نظامی که دشمن بعد از 8 سال دفاع مقدس مغلوب شد و در هجمه‌های فرهنگی نیز آن‌چه دشمن آرزو داشت به بار ننشست و در نقشه اقتصادی، تلاش دشمن بر این بوده که با تحریم‌ها و انواع تضعیف‌ها و فشارها بر این ملت، مردم را نظام باز دارد و مردم را در برابر نظام قرار دهد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان تصریح کرد: در چند سال گذشته نقشه‌ راهی که مقام معظم رهبری تبیین می‌کردند بیشتر حال و هوای اقتصادی داشته که در سال 92 با عنوان حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی راه را برای مردم تبیین کردند.
وی با بیان این‌که حماسه سیاسی بیشتر ناظر به انتخابات ریاست جمهوری بود که با توفیق فراوان انجام گرفت و با تبیین مقام معظم رهبری در حدود 72 درصد ملت ایران پای صندوق‌های رای آمدند، خاطرنشان کرد: حضور مردم در راهپیمائی 22 بهمن هم به دلیل شور و هیجان مردم در پاسخ همه بی‌ادبی‌ها و توهین‌های مقامات آمریکائی‌ها در مذارکرات ژنو بود.
حجت‌الاسلام بهشتی‌نژاد افزود: مقام معظم رهبری امروز گلایه‌‌ای داشتند که آن گونه که باید در حماسه اقتصادی، گام‌های بلندی برداشته نشده، گرچه پی‌ریزی و شالوده‌ای برای این حرکت ریخته شده که مهم‌ترین آن دستورالعملی است که تحت عنوان اقتصاد مقاومتی و الزامات آن مطرح شده است.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری در پیام نوروزی امسال بر اهمیت اقتصاد و فرهنگ تاکید کردند، هم به این دلیل که دشمن در 2 جبهه اقتصادی و فرهنگی در حال تلاش بوده و در جبهه فرهنگی اعتقادات و باورهای مردم را بی‌رحمانه نشانه گرفته و از سوی دیگر اقتصاد و فرهنگ دو مقوله به هم‌پیوسته و جامعه‌ای که باورهای مذهبی قوی داشته باشد، می‌تواند اقتصاد، سیاست و استقلال سالم داشته باشد و جامعه‌ای که اقتصاد سالم داشته باشد می‌تواند چشم‌اندازی برای فرهنگ‌سازی داشته باشد.
رئیس سازمان تبلیغات اسلامی استان اصفهان با اشاره به تعبیر اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی بیان کرد: نکات لطیف این پیام نورزی بر چند بخش است، اقتصاد و فرهنگ را نمی‌توان به بهانه یک‌دیگر یکی را نادیده گرفت، تحقق شکوفائی در این 2 جبهه نیازمند یک عزم ملی است زیرا این موردی نیست که تنها از مسئولان و دستگاه‌های دولتی و یا حکومتی انتظار باشد بلکه اگر همه مردم در یک عزم ملی حرکت کنند و با مدیریت جهادی پیش بروند، شکوفائی و پیشرفت‌های قابل ملاحضه‌ای را شاهد هستیم.
وی پیرامون مدیریت جهادی با بیان این‌که سیمای مسلمان واقعی، سیمای جهادی است، تصریح کرد: مدیریت جهادی به معنی تلاش و سخت‌کوشی در همه عرصه‌های سیاسی، نظامی، اقتصاد و فرهنگ است، با یک حرکت آرام نمی‌توان تلاش ماثری در این عرصه‌ها داشته باشیم بلکه همان‌طور که رزمندگان ما در 8 سال دفاع مقدس دنیای مجهز به تجهیزات و امکانات نظامی را اسیر و زمین‌گیر کردند اگر همان مدیریت جهادی و روحیه جهادی در زمینه اقتصاد و فرهنگ بیاید، مطمئن باشید که دشمن در این زمان نیز ناکام می‌شود.
حجت‌الاسلام بهشتی‌نژاد خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری چند روز پیش در جوار حرم حضرت رضوی(ع) خطاب به مردم و جوانان غیور ایران این بود که حرکت‌های خودجوش فرهنگ را از مسئولان فرهنگی و کانون‌های فرهنگی و تمام اقشار جامعه به ویژه نسل جوان انتظار حرکت جهادی و مدیریت جهادی داشتند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید