افزایش هجمه فرهنگی دشمن عامل هشدار رهبر معظم انقلاب

  • شنبه, 02 فروردين 1393 22:24
  • بازدید 1694 بار

کارشناس مسائل سیاسی ضمن اشاره به اهمیت موضوع فرهنگ از دیدگاه امام (ره) گفت:‌ همانگونه که امام (ره) فرمودند و مشی مقام معظم رهبری نیز است «منشأ همه خوشبختی‌ و بدبختی یک ملت فرهنگ است».

به گزارش صراط مبین، یدالله جوانی کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به نامگذاری سال 93 از سوی مقام معظم رهبری به نام « اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی» اظهارداشت: باتوجه به فرمایشاتی که مقام معظم رهبری داشتند مشخص می‌شود جامعه‌ای اگر بخواهد به رشد، پیشرفت و سعادت دست پیدا کند باید از فرهنگ پیشرویی برخوردار باشد.
وی با تأکید بر اینکه هجمه فرهنگی دشمن نسبت به گذشته بیشتر شده از این رو مقام معظم رهبری امسال در کنار اقتصاد موضوع فرهنگ را نیز مطرح کردند، تصریح‌کرد: رهبر معظم انقلاب چند سال است که در شعار سال موضوع اقتصاد را بیان می‌کنند و این نشان می‌دهد که برای پیشرفت موضوع اقتصاد بسیار اهمیت دارد.
این کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه ما طی چند سال گذشته مورد تحریم‌های اقتصادی غرب قرار داشتیم و طبیعی است برای عبور از این مرحله شعارهای سال متوجه مسائل اقتصادی‌ باشد، افزود:‌ رهبری در سخنان آغاز سال جدید فرمودند حماسه سیاسی تحقق یافت اما حماسه اقتصادی آن طور که انتظار می‌رفت محقق نشد از این رو پیش‌بینی می‌شد که اقتصاد همچنان در اولویت باشد.
جوانی با تأکید بر اینکه مقام معظم رهبری در مقابل طرح و نقشه دشمنان موضوع اقتصاد مقاومتی را مطرح کردند، گفت:‌ در ادامه اقتصاد و فرهنگ رهبر انقلاب «عزم ملی و مدیریت جهادی» را مطرح کردند که بر این اساس برای حوزه اقتصاد و فرهنگ عزم ملی لازم است و در حالی که مورد هجوم همه‌جانبه دشمن قرار داریم با عزم ملی می‌توان دشمن را ناکام گذاشت.
این کارشناس مسائل سیاسی با تأکید بر اینکه همانگونه که مد نظر مقام معظم رهبری هم هست در اقتصاد مقاومتی مردم باید به صحنه بیایند و حماسه اقتصادی را خلق کنند، افزود: دولت در این راستا وظایف خاص خود را دارد و باید به ریل‌گذاری و کنترل‌های لازم بپردازد.
وی با بیان اینکه مسئله فرهنگ مربوط به کل جامعه و همه گروه‌ها است، اظهارداشت: هر کس در مقابل تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن نقش و وظیفه‌ای دارد اما اساس کار مردم هستند.
جوانی در ادامه به مدیریت جهادی اشاره و تصریح‌کرد: در طول 35 سال گذشته در هر حوزه‌ای که مدیریت جهادی بوده موفق بوده‌ایم و سخت‌ترین کارها را پیش برده‌ایم.
این کارشناس مسائل سیاسی یادآور شد:‌ ملت ما طعم مدیریت جهادی را چشیده است و با آن آشناست؛ در مدیریت جهادی بن‌بستی وجود ندارد چون افرادی که دارای این نگرش هستند کار را برای خدا انجام می‌دهند و قطعاً به نتیجه می‌رسند و خداوند هم راه را هموار می‌کند.
وی در خاتمه به اهمیت موضوع فرهنگ از دیدگاه امام خمینی(ره) اشاره و خاطرنشان کرد:‌ همانگونه که امام خمینی (ره) فرمودند و مشی مقام معظم رهبری نیز است «منشأ همه خوشبختی‌ و بدبختی یک ملت فرهنگ است».

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید