رهبرانقلاب فرمان عزم ملی صادر کرده‌اند

  • جمعه, 01 فروردين 1393 16:55
  • بازدید 1840 بار

امام جمعه مشهد تاکید کرد:مردم باید در عرصه اقتصاد و فرهنگ فعال شوند و آنهایی که در یک کارخانه کار می کنند مرد و مردانه وارد میدان شوند و پای کار بایستند و آن سرمایه ای که فرمان تولید را در دست دارد توجه کند که مقام معظم رهبری فرمان عزم ملی صادر فرموده اند.

به گزارش صراط مبین، آیت الله احمد علم الهدی ظهر جمعه در جمع زائران و مجاوران رضوی با اشاره به مسائل فرهنگی کشور اظهار کرد: در پدافند فرهنگی در مقابله با بی حجابی ها، بی عفتی ها و پرده بریها مردم مامور اجرای فرمان رهبری هستند و در کنارشان مدیریت جهادی مسئولان است و اگر این مدیریت جهادی نباشد عزم ملی ابتر خواهد شد.
امام جمعه تصریح کرد: اگر یک وزیری بیاید بگوید من قدرت برطرف کردن دغدغه های فرهنگی رهبری را ندارم باید در مقابل این طرح چکار کرد در انتخابات اگر آقایی بیاید بگوید من توان ندارم آیا مردم به وی رای میدهند.
آیت الله علم الهدی تاکید کرد: آقای رئیس جمهور روز اول می گفت من آمده ام در خدمت رهبری باشم چشم رئیس جمهور و مجلسی ها روشن!با یک چنین وزیر فرهنگی که بیاید بگوید من نمی توانم مطالبات فرهنگی رهبری را اجرا کنم.
وی با اشاره به شکست دشمنان ایران در سوریه و اروپا افزود: دشمنان انقلاب در همه جای دنیا از ما شکست خورده اند و امروز انقلاب نارنجی اشان هم با تجزیه یک کشور خاکستر شد.
امام جمعه مشهد افزود: در سال گذشته دو بینش متضاد سیاسی در کشور ما وجود داشت که یکی از بینش ها معتقد به مذاکره و دست به سمت دشمن دراز کردن بود تا بتواند تحریم ها را لغو کند و مشکلات اقتصادی را حل کنند و در مقابل بینش دیگرمی گفت باید در مقابل دشمن بیاستیم و در مقاومت بیافزاییم.
آیت الله علم الهدی گفت: اما در مقابل این دو بینش تنها یک راه مشکل گشا بود که باعث شد ملت متحد و یکپارچه در یک خط قرار گیرند و آن نعمت رهبری بود.
وی اظهار کرد: مقام معظم رهبری از یک طرف با بیان سیاست نرمش قهرمانانه راهبرد پنجره باز کردن به سوی غرب را مطرح کردند و از سوی دیگر با طرح آسمانی فرهیخته پرور اقتصاد مقاومتی این سیاست مقاومت در برابر دشمن را مطرح کردند و به این طریق هر دو طرفدار سیاست مقاومت و مذاکره قرار گرفتند.
امام جمعه مشهد خطاب به مردم و مسئولان تصریح کرد: شکر نعمت تنها به دعا نیست بلکه باید این شکر را کاربردی کنیم و مردم باید در عرصه اقتصاد و فرهنگ فعال شوند و آنهایی که در یک کارخانه کار می کنند مرد و مردانه وارد میدان شوند و پای کار بایستند و آن سرمایه ای که فرمان تولید را در دست دارد توجه کند که مقام معظم رهبری فرمان عزم ملی صادر فرموده اند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید