اجرای سبک زندگی اسلامی و جامه عمل پوشاندن به خواسته‎های رهبری

  • چهارشنبه, 28 اسفند 1392 15:15

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرح سبک زندگی اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب را یک مساله کلیدی خواند و گفت: اگر همین موضوع را خوب پیاده کنیم شاید همه خواسته‎های رهبر انقلاب تامین شود.

به گزارش صراط مبين، علی مطهری در همایش فعالان فرهنگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) گفت: استقلال فرهنگی یکی از شعارهای اصلی انقلاب است و مهمتر از استقلال سیاسی و اقتصادی است.
وی با بیان این که استقلال اقتصادی و سیاسی زمانی محقق می شود که استقلال فرهنگی محقق شده باشد، به مساله سبک زندگی اسلامی در این راستا اشاره کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خود باختگی نسبت به فرهنگ بیگانه که امروز، فرهنگ غربی است و گرایش به سبک زندگی غربی ، انقلاب اسلامی را تهدید می کند که در اثر برنامه های ماهواره ای و توطئه های غرب به سبک زندگی غربی گرایش پیدا می کنیم.
وی افزود: گاهی از سبک زندگی اسلامی دور می شویم ، ولی به آن توجه نمی کنیم و نمونه آن بالا رفتن آمار طلاق به دلایل فرهنگی است ؛ چرا که روش زندگی ما به روش غربی نزدیک می شود.
مطهری از مساله عفاف در سبک زندگی اسلامی یاد کرد و گفت: متاسفانه مانند غربی ها به مساله عفاف توجه نمی کنیم در حالی که قرآن چنین مسائلی را بسیار مهم می داند.
وی در پایان تاکید کرد: رفتارهای اجتماعی ما و همچنین فرهنگ عمومی مانند نحوه رانندگی یا میزان نشاط جامعه و یا رواج کلمات بیگانه در فرهنگ ما به گونه ای است که این مسایل برای بسیاری از مردم عادی شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید