اجرای سبک زندگی اسلامی و جامه عمل پوشاندن به خواسته‎های رهبری

  • چهارشنبه, 28 اسفند 1392 15:15

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی طرح سبک زندگی اسلامی از سوی رهبر معظم انقلاب را یک مساله کلیدی خواند و گفت: اگر همین موضوع را خوب پیاده کنیم شاید همه خواسته‎های رهبر انقلاب تامین شود.

به گزارش صراط مبين، علی مطهری در همایش فعالان فرهنگی در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی (سرچشمه) گفت: استقلال فرهنگی یکی از شعارهای اصلی انقلاب است و مهمتر از استقلال سیاسی و اقتصادی است.
وی با بیان این که استقلال اقتصادی و سیاسی زمانی محقق می شود که استقلال فرهنگی محقق شده باشد، به مساله سبک زندگی اسلامی در این راستا اشاره کرد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی گفت: خود باختگی نسبت به فرهنگ بیگانه که امروز، فرهنگ غربی است و گرایش به سبک زندگی غربی ، انقلاب اسلامی را تهدید می کند که در اثر برنامه های ماهواره ای و توطئه های غرب به سبک زندگی غربی گرایش پیدا می کنیم.
وی افزود: گاهی از سبک زندگی اسلامی دور می شویم ، ولی به آن توجه نمی کنیم و نمونه آن بالا رفتن آمار طلاق به دلایل فرهنگی است ؛ چرا که روش زندگی ما به روش غربی نزدیک می شود.
مطهری از مساله عفاف در سبک زندگی اسلامی یاد کرد و گفت: متاسفانه مانند غربی ها به مساله عفاف توجه نمی کنیم در حالی که قرآن چنین مسائلی را بسیار مهم می داند.
وی در پایان تاکید کرد: رفتارهای اجتماعی ما و همچنین فرهنگ عمومی مانند نحوه رانندگی یا میزان نشاط جامعه و یا رواج کلمات بیگانه در فرهنگ ما به گونه ای است که این مسایل برای بسیاری از مردم عادی شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

اهمیت تربیت در خانواده
قرآن کريم :عاشِروهُنَّ بِالْمَعْروفِ فَاِنْ كَرِهْتُموهُنَّ فَعَسى اَنْ تَـكْرَهوا شَيْئا وَ يَجْعَلَ اللّه‏ فيهِ خَيْرا كَثيرا؛(سوره نساء، آيه ۱۹)ترجمه: با زنان (خانواده) به شايستگى رفتار كنيد، و اگر آنها به جهتى ناخوشايندتان بودند اظهار نكنيد چه بسا چيزها كه ناپسند شماست، حال آن‏كه خداوند در آن، خير فراوانى براى شما قرار داده است.حدیث: امام صادق(ع) : لَا يَزَالُ الْمُؤْمِنُ يُورِثُ أَهْلَ بَيْتِهِ الْعِلْمَ وَ الْأَدَبَ الصَّالِحَ حَتَّى يُدْخِلَهُمُ الْجَنَّةَ [جَمِيعاً] (مستدرك الوسايل و مستنبط المسایل ج12، ص201، ح13881)ترجمه : مؤمن همواره خانواده خود را از دانش و ادب شايسته بهره مند مى سا...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید