دستیابی به توسعه پایدار نیازمند پیروی از ولایت فقیه است

  • چهارشنبه, 28 اسفند 1392 15:12
  • بازدید 1848 بار

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین گفت: پیروی از منویات مقام معظم رهبری رمز دستیابی به توسعه پایدار است.

به گزارش صراط مبين، حجت‌الاسلام علی نعمت الهی اظهارداشت: شاهدیم که دشمنان نظام جمهوری اسلامی ایران همواره شدیدتر از گذشته بر طبل تحریم اقتصادی علیه ایران می‌کوبند تا به تصور باطل خویش موتور چرخ اقتصادی ایران را از کار بیندازند،در این راستا مسئولان و مردم در سایه همدلی باید برای خنثی کردن توطئه‌های دشمنان و همچنین ایجاد زمینه های روز افزون رشد و شکوفایی ایران اسلامی گام بردارند.
وی اضافه کرد: ایران اسلامی در بخش صنعت و کشاورزی از جایگاه ویژه ای برخوردار است و در صورت داشتن یک برنامه ریزی منسجم از سوی دولت و وزاتخانه ها و نهادهای مربوطه در مقابل تحریم های دشمنان بیمه خواهد شد.
این مسئول تصریح کرد: ایران به صورت بالقوه این استعداد را دارد که از درون، نیازهای خود را تأمین کند چرا که از نظر کشاورزی چهار فصل بوده و از جایگاه مطلوبی برخوردار است و از سوی دیگر فکر ایرانی بالنده و پویا است و همواره شاهد ردپای ایرانی ها در پیشرفت های بزرگ شرکت های معتبر جهان هستیم.
حجت الاسلام نعمت الهی ادامه داد: پیشرفت اقتصادی باید با جهت گیری معنوی همراه باشد یعنی تلاش در حوزه اقتصاد،به‌عنوان یک امر مقدس و دارای بار ارزشی بالا تلقی شود.
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قزوین افزود:ملت ایران با پیشرفت های چشمگیرش در حوزه انرژی هسته ای، نانو تکنولوژی و هوا فضا ثابت کرد همت ایرانی بلند بوده و هر آنچه را که اراده کند به آن دست می یابد.
حجت‌الاسلام نعمت الهی با بیان اینکه بدخواهان ایران با حضور در حوزه اقتصاد قصد دارند جنگ تمام عیاری را علیه ایران راه اندازند،اظهار داشت: خودباوری موتور محرکه یک جامعه است و مطمئناً اگر به توانایی و ظرفیت های خویش ایمان داشته باشیم به پیشرفت های چشمگیری در راستای تحقق اهداف نظام و انقلاب اسلامی دست خواهیم یافت.
وی اضافه کرد: پیشرفت اقتصادی باید با جهت گیری معنوی همراه باشد یعنی تلاش در حوزه اقتصاد،به‌عنوان یک امر مقدس و دارای بار ارزشی بالا تلقی شود و همانگونه که جهاد در جبهه های جنگ یک امر مقدس و ارزشمند است نگاه ما به اقتصاد و فعالیت اقتصادی نیز باید جهاد گونه باشد.
این مسئول یادآورشد: همه وظیفه داریم توصیه ها، تأکیدها و فصل الخطاب‌های رهبر انقلاب اسلامی را مورد توجه قرار داده و زمینه اجرای سریع آن را فراهم کنیم در این صورت شاهد دستیابی به توسعه پایدار و خنثی شدن توطئه های دشمنان خواهیم بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید