سخنان مقام معظم رهبری در حرم رضوی به سه زبان ترجمه و پخش می شود

  • سه شنبه, 27 اسفند 1392 15:38
  • بازدید 2137 بار

معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی گفت: سخنرانی مقام معظم رهبری در حرم رضوی برای دومین سال متوالی به سه زبان انگلیسی، اردو و عربی برای زائران غیر ایرانی ترجمه و پخش خواهد شد.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام سید جلال حسینی، معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی صبح امروز(26اسفند)در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مهمترین برنامه این آستان سخنرانی مقام معظم رهبری صبح روز اول فروردین در رواق بزرگ امام خمینی(ره) است.
وی با بیان اینکه برای سخنرانی مقام معظم رهبری تمهیدات ویژه ای از سوی آستان قدس رضوی صورت گرفته است، افزود: مراسم سخنرانی و دیدار زائران و مجاوران با رهبر انقلاب در جوار بارگاه منور رضوی از ساعت 9 صبح روز جمعه اول فروردین آغاز می شود.
وی با بیان اینکه برای دومین سال متوالی سخنرانی مقام معظم رهبری به سه زبان انگلیسی، اردو و عربی ترجمه و پخش خواهد شد، اذعان داشت: همچنین به دلیل محدودیت فضای رواق امام خمینی(ره) و خیل عظیم مشاتاقان ولایت برای استماع و دیدار با رهبری همه اماکن مفروش و همه اماکن متبرکه تحت پوشش سیستم صوت قرار خواهد گرفت.
حجت الاسلام حسینی افزود: همچنین سخنرانی مقام عظمای ولایت توسط 50نمایشگر در صحن ها و رواق های بارگاه منور رضوی پخش خواهد شد.
ترجمه سخنان مقام معظم رهبری در کمتر از 24 ساعت به سه زبان فارسی، عربی، اردو و انگلیسی
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی اذعان داشت: همچنین سخنان مقام معظم رهبری در کمتر از 24 ساعت به سه زبان فارسی، عربی، اردو و انگلیسی با عنوان" بهار در بهار" ترجمه و در اختیار زائران و مجاوران قرار می گیرد.
وی در ادامه با بیان اینکه هرساله بزرگترین آیین تحویل سال با محوریت فرهنگ دینی و رضوی در حرم رضوی رقم می خورد، افزود: پیش بینی می شود در روز سال تحویل 2میلیون زائر به حرم رضوی مشرف شوند.
حجت الاسلام حسینی به ویژه برنامه های تحویل سال در حرم رضوی اشاره کرد و افزود: برگزاری ویژه برنامه تحویل سال جدید حرم مطهر رضوی همزمان با اذان مغرب و عشا در رواق امام خمینی(ره) آغاز می شود.
همزمان با تحویل سال نقاره خانه حرم مطهررضوی نواخته می شود
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی با بیان اینکه همزمان با تحویل سال نقاره خانه حرم مطهررضوی نواخته می شود، افزود: پیام نوروزی مقام معظم رهبری در دقایق ابتدایی سال جدید در حرم رضوی پخش می شود.
وی افزود: اقامه نماز باشکوه جماعت در 25 نقطه از حرم رضوی، قرائت دعای وحدت بین نماز مغرب و عشاء، قرائت زیارت امین الله، اجرای مناجات خوانی، سخنرانی حجت الاسلام راشدیزدی با موضوع "احسن الحال"، قرائت عهدنامه با امام رئوف، قرائت دعای توسل از جمله برنامه های تحویل سال در حرم رضوی است.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی درادامه سخنان خود از برگزاری هزارو 800 برنامه تبلیغی، مذهبی و فرهنگی در ایام نوروز93برای زائران و مجاوران خبر داد و گفت: برنامه های فرهنگی نوروزی حرم رضوی نسبت به سال گذشته رشد 35 درصدی داشته است.
وی با بیان اینکه محور موضوعی اصلی برنامه های فرهنگی، تبلیغی و مذهبی حرم مطهر رضوی در سال 93 تبیین "سبک زندگی" و "فرهنگ رضوی" ، افزود: توجه به محوریت تعاملات خانوادگی در ایام نوروز، توجه به شعار سال در برنامه‎ها و توجه به حرمت ایام عزای فاطمیه در تعاملات نوروزی رویکرد برنامه های ایام نوروز حرم رضوی است.
برگزاری 250 ویژه برنامه سخنرانی و بیان احکام ویژه عموم زائران
حجت الاسلام حسینی از برگزاری 250 ویژه برنامه سخنرانی و بیان احکام ویژه عموم زائران خبر داد و افزود: این برنامه ها با موضوعات نوروز محور تحول، موافقت اسلام با نوروز به عنوان سنتی ایرانی، مصادیق نوروز در روایات ائمه اطهار(ع) ، اشاعه سنت رضوی با محوریت سیاست دینی، لزوم درس گرفتن از زندگی حضرت زهرا(س) در ابعاد ارتباط با خداوند و سیره اقتصادی و زندگی خانوادگی و اجتماعی از جمله موضوعات سخنرانی های حرم رضوی در ایام نوروزر است.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی افزود: با توجه به تقارن ایام فاطمیه و نوروز230برنامه مداحی و قرائت ادعیه در جوار بارگاه منور رضوی برگزار خواهد شد.
وی ادامه داد: معرفی شخصیت مبارزاتی و انقلابی حضرت زهرا(س) و تبیین سیره فاطمی و تطبیق آن با شرایط امروز نیز از سوی سخنران برجسته کشوری در ایام نورز در قالب جلسات سخنرای برای زائران و مجاوران در ایام نوروز تدارک دیده شده است.
حجت الاسلام حسینی خاطر نشان کرد:85درصد زایران و مجاوران براساس نظرسنجی های از برنامه های فرهنگی حرم رضوی رضایت داشته اند.
600 گفتمان دینی ایام نوروز در حرم رضوی برگزار می شود
وی برگزاری حدود 600 گفتمان دینی در قالب حلقه های معرفت، کارگاه های نگرش سیستمی به دین و پرسمان های دینی را از دیگر برنامه های فرهنگی ایام نوروز معرفی کرد و گفت: 15 ویژه برنامه با عنوان"بهار در بهشت" با موضوع تربیت اسلامی با محوریت سبک زندگی اسلامی،نوروز؛ تحول طبیعت وروح، آسیب شناسی نوروز، شیوه جمع مناسبت‌های دینی در تداخل بامناسبت‌های مردمی، ضرورت الگوگیری از امام رضا(ع) در زندگی، «حریم فاطمی (ارتباط با جنس مخالف) و شبهات فاطمیه در رواق دارالهدایه برگزار می شود.
حجت الاسلام حسینی افزود: برگزاری حدود 10 نشست تخصصی ویژه اندیشمندان و فرهیختگان با محوریت" سبک زندگی اسلامی در اندیشه مقام معظم رهبری" در محل سالن بنیاد پژوهش های اسلامی آستان قدس رضوی نیز در ایام نوروز برگزار می شود.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی از ارائه خدمات پاسخگویی به سوالات دینی عموم زائران به صورت شبانه روزی و از طریق دفاتر پاسخگویی به سوالات شرعی در اماکن متبرکه خبر داد و بیان داشت: این خدمات به دو صورت سامانه تلفنی 32020 و سامانه پیامکی 30002020 صورت می گیرد.
فعالیت های قرآنی نگین برنامه‌های تبلیغی حرم مطهر رضوی است
وی به فعالیت های قرآنی ایام نوروز در حرم رضوی اشاره کرد و گفت: فعالیت های قرآنی نگین برنامه‌های تبلیغی حرم مطهر رضوی است که در این ایام 140 محفل انس با قرآن،200 نشست تدبر در قرآن کریم و سیره معصومین(ع)، 14 جنگ قرآنی ویژه کودکان و نوجوانان و5 هزار ختم کل قرآن کریم و حفظ سوره انسان در جوار حرم رضوی برگزار می شود.
حجت الاسلام حسینی از برگزاری 69 مسابقه قرآنی با عناوین" شکوه هشتم"، "فرقان"، "در محضر قرآن"، "ام‌الازهار"، "فرشتگان آسمانی"، "کوله بهشتی"، "آفتاب طوس"، "پیام وحی و نیایش" خبر داد.
وی به برنامه های نوروزی بارگاه منور رضوی ویژه زایران غیر ایرانی اشاره کرد و افزود: برگزاری یکصد ویژه برنامه سخنرانی برای زائران عرب، اردو و آذری زبان حرم مطهر رضوی در نوروز 93 انجام می شود.
معاون تبلیغات و ارتباطات اسلامی آستان قدس رضوی بیان داشت: همچنین خدمات فرهنگی به کاروان زیارتی غیرایرانی و توریست های کشورهای مختلف در رواق های غدیر، کوثر و دارالرحمه حرم مطهر رضوی ارائه می شود.
وی تصریح کرد: پیام تبریک و بسته های پستی به 10 هزار مشترک غیرایرانی و ایرانیان مقیم کشورهای دیگر در 5 قاره دنیا به مناسبت عید نوروز ارسال می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید