رفع نگرانی های مقام معظم رهبری درحوزه فرهنگ برمسئولان لازم است

  • یکشنبه, 25 اسفند 1392 19:59
  • بازدید 1640 بار

رییس شورای فرهنگ عمومی نهاوند گفت: یکی از نکات مهمی که همه دستگاهها و به ویژه شورای فرهنگ عمومی باید روی آن اهتمام داشته باشند، بحث بررسی دغدغه های مقام معظم رهبری در حوزه فرهنگ و سبک زندگی اسلامی است.

به گزارش صراط مبين،‌روز یکشنبه در شورای فرهنگ عمومی نهاوند افزود: امروز آسیبها و خطراتی که فرهنگ اسلامی و ملی ما را تهدید می کند به قدری جدی است که مقام معظم رهبری نسبت به آن اظهار نگرانی می کنند، لذا لازم است رفع این دغدغه ها مبنای کارهای همه دستگاههای فرهنگی قرار گیرد.
وی توجه به اولویتهای فرهنگی شهرستان را در شورای فرهنگ عمومی یاد آور شده و افزود:در نهاوند برخی مشکلات اجتماعی و فرهنگی در مقایسه با دیگر مشکلات بیشتر خود را نشان می دهد که لازم است توجه جدی برای حل آن صورت گیرد.
امام جمعه نهاوند با طرح این مشکلات افزود: بحث تکدی گری توسط متکدیان غیر بومی از مباحثی است که ما بارها و در موقعیتهای مختلف به آن اشاره کرده ایم اما این مشکل همچنان به قوت خود باقی مانده و کار خاصی روی آن انجام نشده است.
وی گفت: از دیگر معضلاتی که بارها مورد تاکید قرار گرفته و لازم است مورد توجه جدی قرار گیرد، بحث اعتیاد و توزیع مواد مخدر توسط سوداگران در مراکزی خاص است که برغم تذکرات ،همچنان شاهد ادامه این روند هستیم.
امام جمعه نهاوند اجرای مصوبات شورا را شرط لازم برای تحقق آن عنوان کرد و گفت: اگر ما در شورا فقط به تصویب مصوبات اکتفا کنیم و عملا حرکتی برای اجرای آنها به کار نبندیم ،مشکلات همچنان به شکل خود باقی مانده و هیچ اصلاحی در زمینه های فرهنگی صورت نخواهد گرفت.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید