حضرت زهرا(س)سرمشق پیروی از ولایت فقیه است

  • دوشنبه, 26 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1980 بار

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی مرکزی گفت: ضرورت دارد تا مسلمانان خصوصیات اخلاقی حضرت فاطمه(س) را الگوی زندگی و کارهای خود قرار دهند و یکی ازخصوصیات بارز اخلاقی حضرت فاطمه(س) پیروی از ولایت است.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام عباس هاشمی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت فاطمه(س) اظهار کرد: حضرت فاطمه زهرا(س) به‌عنوان دختر پیامبر گرامی اسلام و نیز همسر امیرالمؤمنین علی(ع) الگوی مناسبی برای همه ما مسلمانان در پیروی از ولایت است.

وی افزود: با توجه به اینکه حضرت علی(ع) بنا به مصلحت جامعه، مدت 25 سال را خانه‌نشین بوده سکوت کردند، آن حضرت همواره در این مدت همسر خود را ولی و امام زمان خود می‌دانست و در تمامی مراحل از ایشان حمایت می‌کرد که این مسئله می‌تواند برای ما در زمینه پیروی از ولی‌فقیه زمان‌مان سرمشق باشد.

حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: حضرت فاطمه(س) همواره از حضرت علی(ع) به‌عنوان ولی و امام زمان خود حمایت می‌کرد و تا پایان عمر نیز از حمایت‌هایش دست برنداشت.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به خصوصیات اخلاقی حضرت زهرا(س) گفت: یکی دیگر از خصوصیات بارز اخلاقی ایشان عبادت و به‌جا آوردن فرامین اسلام بوده، به‌طوری که آن حضرت با مسئولیت‌های بسیاری که در خانه داشته‌اند، هیچ‌گاه در عبادت خداوند متعال کوتاهی نکرده‌ که در این همین زمینه براساس روایتی که از اهل‌سنت نقل شده که امام حسن(ع)در جایی گفته‌اند که مادرشان به‌قدری به عبادت مشغول بودند که هرگاه از عبادت دست برمی‌داشتند که دیگر توان ایستادن نداشتند.

وی افزود: یکی دیگر از خصوصیات اخلاقی حضرت فاطمه که باید برای ما سرمشق باشد، حفظ وحدت بین همه آحاد ملت بنا به خواسته پیامبر اسلام بود که در این زمینه امام خمینی(ره) و مقام معظم رهبری نیز ما را به حفظ وحدت در جهت کور کردن اهداف دشمن سفارش کرده‌اند.

حجت الاسلام هاشمی تصریح کرد: جامعه اسلامی باید همواره تلاش خود را برای حفظ وحدت کلمه به‌کار گرفته و در گفتار و سخنان خود همواره به این مسئله توجه جدی داشته‌ بر آن تأکید کند.

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان مرکزی با اشاره به لقب "زهرا" برای حضرت فاطمه(س) که از سوی پیامبر اکرم به ایشان داده شده، گفت: زهرا در لغت به‌معنی درخشنده و نورانی است که این لقب به‌دلیل عبادت‌های حضرت زهرا(س) از سوی پیامبر به ایشان داده شده است.

وی افزود: سخنان و خطبه‌های روشنگرانه حضرت زهرا(س) باید در عصر بیداری اسلامی منتشر شده و الگو و سرمشق همه ما مسلمانان قرار گیرد زیرا خطابه‌های ایشان همواره روشنگر بوده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید