مجمع جهانی اهل بیت به شبهات جریان های تکفیری پاسخ می دهد

  • چهارشنبه, 22 خرداد 1392 00:00
  • بازدید 1843 بار

معاون امور بین الملل مجمع جهانی اهل بیت گفت: برای مقابله با جریان های وهابی و تکفیری تاکنون صدها جلد کتاب منتشر و به شبهات مطرح شده از سوی این جریان ها پاسخ داده شده است.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام محمد سالار روزشنبه ضمن اعلام برنامه های پیش بینی شده مجمع جهانی اهل بیت برای سال 93 به خبرنگار معارف ایرنا گفت: کتاب راه های مقابله با وهابیت در 46 جلد از سوی گروهی از مولفان و پژوهشگران شیعه به زبان فارسی منتشر شده است.
وی افزود: این کتاب ها با عنوان فی رهاب اهل بیت به زبان عربی به چاپ رسیده و پاسخگوی شبهاتی است که از سوی وهابیت مطرح شده و علاقه مندان می توانند این آثار را در قالب لوح فشرده و حتی بر روی گوشی های تلفن همراه مطالعه کنند.
وی همچنین از انتشار یک مجموعه 100 جلدی از سوی مجمع و به قلم آیت الله محمدعلی آصفی دبیر کل سابق مجمع جهانی اهل بیت خبر داد که پاسخگوی شبهات وهابیت در موضوع هایی مانند سب و دشنام گویی، دور بودن قرآن کریم از تحریف، عصمت اهل بیت(ع)، تشریع خمس در اسلام، جدایی شیعه با رافضه، تکفیر مسلمین!، تحدی و تعیین جایزه!، موقف و دیدگاه اهل بیت(ع) در باره خلافت و امامت است.
این پژوهشگر مذهبی همچنین گفت: یک مجموعه 14 جلدی با عنوان پیشوایان هدایت درباره زندگی 14 معصوم از سوی مجمع جهانی اهل بیت منتشر شده که به زبان های عربی، مالایی و ترکی استانبولی ترجمه شده و قرار است به زبان انگلیسی نیز ترجمه شود.
سالار با اشاره به برنامه های استکبار برای مقابله با بیداری اسلامی و ایجاد تفرقه در میان مسلمانان گفت: جنگ های فرقه ای، طایفه ای و مذهبی در بسیاری از کشورها با هدایت و پشتیبانی آمریکا و صهیونیزم جهانی و حمایت مادی و پول های برخی از مرتجعین عرب با بهره گیری از باندهای خطرناک تروریستی و جریان های تکفیری چهره دین مبین اسلام را خدشه دار ساخته است.
وی افزود: اگر امروز با این جنگ ها و اختلافات مذهبی و فرقه ای مقابله و چاره جویی نشود، این تهدید سراسر جهان را فراخواهد گرفت و بدون شک این غده چرکین اگر توسعه و گسترش یابد آثار ویران گر آن همه را در بر می گیرد و امنیت و آسایش را از همه سلب خواهدکرد.
سالار اضافه کرد: طبعا این طرح استعماری و شیطانی آمریکا و صهیونیزم جهانی که با حمایت مادی و معنوی هم پیمانانش در منطقه صورت میگرد دامن خودشان را نیز می گیرد و یقین بدانند این آتش افروزی که در سوریه و سایر مناطق با استفاده از افراطیون سلفی و باند تروریسم جهانی برافروخته اند، دامن گیر خودشان خواهد شد و از این توطئه و دسیسه خطرناک در امان نخواهند بود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید