1500 کانون جدید در مساجد راه اندازی شد

  • دوشنبه, 26 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 2063 بار

دبیر ستاد عالی کانون های فرهنگی مساجد کشور از راه اندازی 1500 کانون جدید مساجد در سال جاری خبر داد و گفت: اکنون 17 هزار و500 کانون فرهنگی هنری مساجد در کشور فعال هستند.

به گزارش صراط مبین، حجت الاسلام و المسلمین حمیدرضا ارباب سلیمانی در سخنان پیش از خطبه های این هفته نماز جمعه تهران با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب مبنی بر فراهم کردن زمینه راه اندازی کانون های فرهنگی هنری جدید در مساجد کشور اظهار داشت: امید است در فرصت باقی مانده تا پایان برنامه پنجم توسعه و با همکاری دستگاه ها و نهادهای ذیربط این ماموریت را به نتیجه برسانیم.
وی خاطرنشان کرد که اگر کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور تقویت شود و مساجد بتوانند کارکردهای خود را پیدا کنند در مقابل تهاجم فرهنگی به اهداف خود خواهیم رسید.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از نعمت های خداوند را وجود کانون های فرهنگی مساجد در هر محله عنوان کرد و افزود: هم اکنون 11 هزار کتابخانه باز در مساجد در قالب کانون های فرهنگی مساجد فعالیت می کنند.
وی بودجه اختصاصی به کتابخانه های مساجد را 40 میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: این بودجه صرف تهیه کتاب های مذهبی و لوازم مورد نیاز این کتابخانه ها می شود.
ارباب سلیمانی از تشکیل 631 کانون تخصصی در رشته های مختلف در کشور خبر داد و اظهار داشت: این کانون ها در زمینه های مشخص به جوانان خدمت رسانی می کنند.
وی همچنین از راه اندازی 130 کانون مصلی در سراسر کشور خبر داد و گفت: یکی از وظایف این کانون ها رفع شبهات مذهبی جوانان است که با کمک امامان جمعه سراسر کشور در تلاش برای رفع این شبهات هستیم.
دبیر ستاد عالی کانون های مساجد از دیگر وظایف این کانون ها را ترویج حضور نوجوانان و جوانان در نماز جمعه ها عنوان کرد.
وی همچنین با تاکید بر فعالیت مهم کانون های فرهنگی و هنری در دانشگاه ها گفت: تاکنون 83 کانون در دانشگاه ها تشکیل شده است که می تواند فعالیت های موثری در این مراکز انجام دهد.
ارباب سلیمانی ادامه داد: به برکت جمهوری اسلامی ایران در روستاها خدمات بسیاری در سال های اخیر در زمینه های فرهنگی ارایه شده است که یکی از آنها تشکیل 8000 کانون فرهنگی و هنری مساجد در روستاها است.
وی یکی از اقدامات کانون های فرهنگی و هنری مساجد را شناسایی جوانان نخبه روستایی عنوان کرد و گفت: در تابستان امسال 700 نخبه روستایی به مشهد اعزام شده اند که هر کدام از آنها گنجی نهفته محسوب می شوند.
مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی یکی از دیگر از اقدامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را راه اندازی مراکز دیجیتال در کنار مساجد دانست و افزود: تلاش شده است مساجد نیز در زمینه فناوری روز جهان نیز فعال باشد.
وی با اشاره به اینکه تا پایان برنامه پنجم توسعه باید 20 هزار کانون فرهنگی و هنری در سراسر کشور تشکیل شود، گفت: امید است با دریافت کمک های دولتی و مردم به این هدف برسیم .
ارباب سلیمانی یادآورشد: دشمنان اعتراف کرده اند که روحانیون، بسیج و کانون های فرهنگی و هنری مساجد موانع جدیدی در مقابل آنها به شمار می روند و ما می کوشیم با تقویت این کانون ها زمینه های نفوذ دشمنان را از بین ببریم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید