نگرانی و دغدغه رهبر معظم انقلاب به دلیل عملکرد مسئولان فرهنگی است

  • دوشنبه, 26 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1986 بار

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل با بیان اینکه نگرانی و دغدغه رهبر معظم انقلاب به خاطر عملکرد مسئولان فرهنگی است، گفت: مسئولان توضیح دهند که چرا بعد از سال‌ها رهبر معظم انقلاب نگرانی فرهنگی دارند.

به گزارش صراط مبین، علیرضا کریمی دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل پیرامون نکاتی که مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای خبرگان مطرح کردند، گفت: یکی از این نکات بحث مرزبندی با دشمن است و مردم با توجه به اعتمادی که به مسئولین دارند نگاهشان به رفتارهای آنها است، ملت ما در زمینه‌های مختلف به دنبال آگاهی و حقیقت هستند و منتظرند تا ببیند کسی که زمام امور را به دست دارد چگونه رفتار می‌کند و این رفتار به چه شیوه‌ای رقم می‌خورد.

وی خاطرنشان کرد: در شرایط موجود مهمترین نکته این است که ما دوستان و دشمنان خود را بشناسیم، زیرا وقتی قرار است با دنیا تعامل شود شناسایی چنین موضوعی از ضروریات است.

کریمی اضافه کرد: کسانی که در رأس کار هستند باید به باورها و اعتقاداتی که مردم مبنی بر اتکا به خدا و وعده‌های الهی و شجاعت در مقابل کشورهای غربی دارند توجه کنند و در نظر داشته باشند که این نظام اگر تا به حال پیش رفته به خاطر عنایت خدا و حمایت مردم است، در غیر این صورت در مقابله یاوه‌گویی‌ها و توطئه‌های دشمنان مجبورند زانوی تسلیم بزنند و نمی‌توانند به صورت شفاف مرزبندی را مشخص کنند.

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل خاطرنشان کرد: مسئولین باید به ظرفیت‌های جمهوری اسلامی و مردم توجه کنند و این ظرفیت‌ها چیزی جز اراده خداوند و پشتوانی مردم نیست.

کریمی در رابطه با دغدغه‌ها و نگرانی‌ مقام معظم رهبری در حوزه‌های فرهنگی تصریح کرد: اگر ما حوزه فرهنگی را به دو حوزه دولتی و خصوصی تقسیم کنیم بیشتر سخنان رهبری معطوف می‌شود به جایی که بیشتر مسئولین امر مانند وزیر فرهنگ و ارشاد، کمیسیون فرهنگی و رئیس سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

وی خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در صحبت‌های خود از کسانی که فعالیت فرهنگی داوطلبانه انجام می‌دهند به عنوان فرزندان انقلاب یاد می‌کنند و این نشان می‌دهد نگرانی‌های رهبر معظم در قسمت‌هایی است که مسئولین در حال فعالیت هستند.

دبیر اتحادیه انجمن اسلامی دانشجویان مستقل اضافه کرد: یکی از نگرانی‌های مهم رهبری در رابطه با سیاست‌های فرهنگی و عملکردهای فرهنگی است و در این رابطه وزیر فرهنگ و ارشاد در این چند ماه اخیر چندین اشتباه بزرگ مانند بها دادن به خوانندگان خارجی و گروه سگ‌های زرد و دفن کردن جنازه کسانی که نسبت به فرهنگ اسلامی و ایرانی جامعه خصمانه برخورد کردند، داشته است.

کریمی در ادامه افزود: وزیر فرهنگ در مجلس از اتفاق ناگواری که در روزنامه بهار صورت گرفت حمایت می‌کند و یا اینکه در حوزه سینما به فیلم‌هایی در جشنواره فجر جایزه داده شد و کارهایی انجام شد که حتی صدای مراجع را هم در‌آورده که قطعا این کارها موجب نگرانی رهبر نیز می‌شود.

وی ادامه داد: بحث تک‌خوانی خوانندگی زن و دیگر اقدامات وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی مسائلی است که نمی‌توان به سادگی از کنار آن گذشت.

کریمی در ادامه درباره سازمان تبلیغات اسلامی گفت: رئیس این سازمان باید توضیح دهد که در این 15 سالی که ریاست این سازمان را برعهده داشته است چه حرکتی و اتفاقی را رقم زده‌ که از نگرانی رهبر انقلاب کم کند.

وی در خاتمه ضمن اشاره به سخنان رهبری در رابطه با حمایت از فرهنگ گفت: چرا بعد از گذشت حدود 25 سال از مسئولیت مقام معظم رهبری باز هم ایشان دغدغه و نگرانی فرهنگی دارند، مسئولین باید تلاش کنند تا در این رابطه از مشکلات کاسته شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید