نامه جمعی از فعالان فرهنگی کشور به رهبری

  • شنبه, 24 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1948 بار

جمعی از فعالان فرهنگی کشور با انتشار نامه سرگشاده‌ای خطاب به رهبر معظم انقلاب اسلامی تصریح کردند با صلابت در مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی پایدار و مقاوم ایستاده‌ و در نگهبانی از آرمانهای شهیدان از هیچ ایثار و فداکاری دریغ نخواهند کرد.

به گزارش صراط مبین، در پی اظهار نگرانی رهبر معظم انقلاب اسلامی از وضعیت امور فرهنگی در کشور که در جمع اعضاء مجلس خبرگان رهبری مطرح شد، جمعی از فعالان فرهنگی نامه‌ای را خطاب به ایشان منتشر کردند.
متن این نامه به شرح زیر است:

اعوذ بالله من الشیطان الرجیم

من المؤمنین رجال صدقوا ما عاهدواالله علیه فمنهم من قضی نحبه و منهم من ینتظر و ما بدلوا تبدیلا

صدق الله العلی العظیم

رهبر فرزانه، پیشوای حکیم و آگاه، فرمانده هوشیار مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی

سلام ...

سلام بر تو ای امید دلهای ما، در روزگار تنگی دلها و سینه‌ها و در هجوم مرگبار توطئه‌ها و حیله‌های نظام سلطه بر علیه جریان نوپای بیداری و استقلال و آزادی و آگاهی.

سلام بر تو ای نگاهبان بنیان‌های مستحکم باور و پویش و بصیرت، سلام بر تو ای حافظ میراث ماندگار عشق و خون و حماسه و ایثار.

ای پدر بزرگوار و دلسوز و مهربان که با چشم های نگران و بیدار به پاسداری از حاصل قیام پدران و مادرانمان ایستاده‌ای و دل به همراهی و پایداری فرزندان خود خوش داری.

ای پدر بزرگوار و آگاه

اطمینان خاطر و دلخوشی تان بیجا نیست.

فرزندان انقلابی و متدین شما بی نام و نشان و بی‌ادعا ، این سوی و آن سوی ، هزار هزار در جبهه ای به گستردگی بیداری و بصیرت پراکنده‌اند و منتظر دستور و امر شما نه ، بلکه منتظر کوچکترین اشاره شمایند تا در میدان جنگ نرم همان افتخا رو حماسه ای را رقم زنند که پدرانشان با خاطره درخشان هشت سال دفاع مقدس در دل و جان تاریخ معاصر باقی گذارده‌اند.

ما اینجاییم ، آماده و منتظر

ما در بزنگاههای خطر آماده هر گونه فداکاری و ایستادگی هستیم ، ما اینجاییم ، همچون گذشته استوار و منتظر.

ای فرمانده آگاه و مؤمن

ما به رویارویی گسترده دو جبهه کفر و ایمان، دو لشکر حق باطل ، دو رویکرد انقلاب و غرب ایمان داریم و جنگ نرم را نه یک شعار که یک حقیقت ملموس می‌بینیم.

ای پدر بزرگوار

ما آن فرزندان شماییم که چندان اهل خودنمایی و هیاهو نیستند و از همین روی در گوشه و کنار نقشه فرهنگی کشور به جهاد خاموش خود مشغولند.

ما آن سربازانیم که بی امر و فرمان مافوق خود قدم پبش نمی گذارند و به همین سبب چندان دیده نمی‌شوند.

ما آن جوانان مؤمن و انقلابی هستیم که با شما و در پشت سر شما نگران مسیر فرهنگی جامعه‌ایم

رهبر بزرگوار انقلاب

خاموشی و سکوتمان از ناآگاهی نیست، خطاها و لغزش‌ها را می بینیم ، غفلت‌ها و خودباختگی‌ها را درک می کنیم، از کوتاهی‌ها و رخوت‌ها آگاهیم اما منتظر فرمان مافوق خود مانده‌ایم

توان و قابلیت هایمان از دیگران کمتر نیست اما نمی‌خواهیم فرصت خدمت از مسئولان گرفته شود، در قدرت و صلابتمان تردید نداریم اما روا نمی‌دانیم نظم و انضباط نهادهای رسمی کشور دستخوش نابسامانی گردد و همچنان بیدار و نگران در انتظار ایستاده‌ایم

ای فرمانده آگاه و مقتدر

شما فرزندان جوان خود را به خوبی می‌شناسید و ما شما را خوب می‌شناسیم.

این گفته‌ها برای ما و شما تازگی ندارد ، اما می‌خواهیم همان طور که همگان زمزمه نگرانی دردمندانه شما را شنیدند فریاد آمادگی و بیداری ما را نیز بشنوند.

نه نگرانی شما از وضعیت فرهنگی کشورو شبیخون فرهنگی و جنگ نرم جدید است و نه اطمینان و امیدتان به ما تازگی دارد.

از وقتی به خاطر داریم شما بیش و پیش از هر کسی بر اهمیت و نقش بنیادین فرهنگ تاکید کرده اید و از وقتی به خاطر داریم شما بوده‌اید که بیش و پیش از همه ما را باور داشته اید.

اینک می خواهیم صدای ما را نیز همگان بشنوند و حضور ما را نیز همگان ببینند.

ای رهبر بزرگ

ما چون گذشته با صلابت در مرزهای فرهنگی انقلاب اسلامی پایدار و مقاوم ایستاده‌ایم و در نگهبانی از آرمانهای شهیدان از هیچ ایثار و فداکاری دریغ نمی‌کنیم.

ما اینجاییم آماده و منتظر تا با نخستین اشاره شما چون صاعقه بر سر معامله کنندگان با خون شهیدان فرود آییم و چون رعد در گوش و چشم سستی کنندگان در ادای وظایف فرهنگی و مسوولیت های اجتماعی بخروشیم.

ما اینجاییم تا با همه توش و توانمان در نگهبانی از قلعه مستحکم تمدن اسلامی و ایرانی مان بکوشیم.

با دوستان این آرمانها و اهل این قلعه خاکسارانه و برادرانه همدلی کنیم و حتی خطاهایشان را هر چند با دل خونین و خاطر آزرده نادیده بگیریم و با دشمنان این میراث گرانبها و بیگانگان از این مرزو بوم فرهنگی بی تعارف و ملاحظه درآویزیم.

ای پدر بزرگوار

تا ما به هوشیاری و بیداری ایستاده ایم ، مباد که بر گونه های خاطرتان چین نگرانی بنشیند.

تا ما زنده ایم، مباد که در چشم بیدارتان خط اندوه بگذرد.

ای رهبر آگاه و فرمانده بزرگ

هزاران هزار سرباز و بسیجی فداکار جبهه فرهنگ در عرصi های گوناگون ادبی، هنری، رسانه ای ، علمی و فکری خود را به فرمان شما متعهد می‌دانند و منتظر کوچکترین اشاره شمایند.

ما تجلی اشکهای نیمه شب شماییم.

ما بازتاب ناله های مادران شهید داده‌ایم.

ما جلوه آه و درد جانبازان و آزادگان صبور و استواریم.

دلگرمی شما به ما بیجا نیست.

ما همچنان بی ذره‌ای تردید در مرزهای فرهنگی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌ایم.

جمعی از فعالان فرهنگی انقلاب اسلامی

اسفند 1392

همچنین جمعی از فعالان فرهنگی نهادهای مردمی و انقلابی قصد دارند تا در تجمعی گسترده راه‌های برطرف شدن این نگرانی را در قالب یک نشست آزاد اندیشی و گفتگو پیرامون دغدغه‌های فرهنگی رهبر معظم انقلاب با یکدیگر در میان بگذارند.

این نشست روز دوشنبه ۲۶/ اسفند/۹۲ در مجموعه فرهنگی شهدای انقلاب اسلامی(سرچشمه) برگزار خواهد گردید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید