کار جهادی تنها راه رفع دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری است

  • شنبه, 24 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 2029 بار

مدیر ارشاد بویین‌زهرا با بیان اینکه تنها راه رفع دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری کار جهادی و انقلابی است، گفت: مسیر اعتلای فرهنگی جامعه روشن و مبین است.

به گزارش صراط مبین، علی زارعی، مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویین‌زهرا با بیان اینکه تنها راه رفع دغدغه‌های فرهنگی مقام معظم رهبری کار جهادی است، اظهار کرد: مسیر اعتلای فرهنگی جامعه روشن و مبین است و همه باید در این مسیر گام برداریم.
وی با بیان اینکه در 8 ماهه گذشته برخی اقدامات در حوزه فرهنگ کشور نگران کننده بوده است، افزود: ایجاد برخی حاشیه‌سازی‌ها در حوزه فرهنگ و نفوذ برخی افراد که تا به امروز در انزوا بودند خطر رسوخ جریان‌های فکری منحرف به درون جامعه را هشدار می‌دهد.
زارعی تصریح کرد: حاشیه‌سازی در عرصه مطبوعات، ورود جریانات فکری و نویسندگانی با تفکرات مغایر با ارزش‌های اسلامی به عرصه کتاب، برخی حاشیه‌سازی‌ها در حوزه سینما و دفاع از برخی چهره‌های فاسد و همچنین تلاش برای احیاء مجمع صنفی روزنامه‌نگاران از مهم‌ترین اقداماتی است که باعث ایجاد دغدغه‌های فرهنگی در جامعه و مقام معظم رهبری شده است.
وی با بیان اینکه در چندماه گذشته شاهد ورود برخی افراد به متن فرهنگی کشور هستیم که تا پیش از این در حاشیه بوده‌اند، ادامه داد: تلاش این جریان در راستای کمرنگ کردن و یا خدشه وارد کردن به ارزش‌های انقلاب اسلامی است.
جریانات منحرف در صورت وجود بستر مناسب در کشور، ظاهر می‌شوند
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویین‌زهرا تأکید کرد: این جریانات از ابتدای انقلاب تا به امروز وجود داشته‌اند و اینگونه نیست که یک شبه متولد شده‌ باشند بلکه در هر زمانی که زمینه را برای فعالیت خود لازم ببینند وارد میدان شده و ظهور و بروز پیدا می‌کنند.
وی تأکید کرد: اگر به رهنمودها و فرمایشات مقام معظم رهبری در حوزه مهندسی فرهنگی، سبک زندگی و همچنین چشم‌انداز 1404 توجه کنیم هیچ‌گاه شاهد بروز آسیب‌ها و چالش‌های فرهنگی در جامعه نخواهیم بود.
زارعی عنوان کرد: امروز در عرصه فرهنگی نکته مبهم و راه ترسیم نشده‌ای وجود ندارد بلکه نگاه و فرمایشات مقام معظم رهبری چراغ راه و مسیر فرهنگی جامعه است و مسئولان تنها باید با توجه به علائم و این چراغ‌ها مسیر فرهنگی کشور را طی کنند.
وی بیان کرد: اگر کسی به مقام معظم رهبری اعتقاد داشته باشد، هیچ‌گاه در حوزه فرهنگی دچار ضعف نخواهد شد و همواره با توجه به منویات ایشان که در راستای ترویج فرهنگ ناب اسلامی در جامعه است حرکت خواهد کرد.
ورود فرهنگ به عرصه اقتصاد مقاومتی یک نیاز جدی است
مدیر فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بویین‌زهرا ورود حوزه فرهنگ به اقتصاد مقاومتی را یکی از نیازهای امروز کشور دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم در سال آینده شاهد ترسیم برنامه فرهنگی در حوزه اقتصاد مقاومتی که یکی از دغدغه‌های مهم مقام معظم رهبری است باشیم.
وی افق مسائل فرهنگی در کشور را بسیار روشن و واضح دانست و گفت: باید تلاش کنیم تا ارزش‌ها، باورها و اعتقادات اسلامی در جامعه و در بین نسل جدید ترویج پیدا کرده و به عنوان یک اصل نهادینه شده دغدغه‌ای در این حوزه نداشته باشیم.
زارعی تلاش برای جهانی‌سازی فرهنگ انقلاب اسلام را یکی از وظایف جمهوری اسلامی دانست و افزود: وقوع انقلاب‌ها و بیداری اسلامی که برگرفته از انقلاب اسلامی ملت ایران است، رسالت ملت ایران را خطیر و حساس کرده است.
وی در پایان یادآور شد: امروز مردم آزادی‌خواه جهان چشم به حرکت ملت ایران دوخته‌اند و برای اقناع این نگاه و ملت‌های دنیا نیازمند نگاه انقلابی و جهادی هستیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید