ولایی بودن یک امتیاز برای حکومت اسلامی در اجرای احکام شریعت است

  • دوشنبه, 19 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1921 بار

وی با تأکید فراوان نسبت به آموزش مهارت‌های زندگی بخصوص در مورد خانواده‌های جوان، تشکیل کارگاه‌های ویژه این گونه مسائل را پیشنهاد کرد.

به گزارش صراط مبین، نماینده مردم استان گلستان در مجلس خبرگان، ولایی بودن را یک امتیاز برای حکومت اسلامی در اجرای احکام شریعت دانست.
آیت الله حسینی بوشهری با ارائه یک تقسیم بندی از حکومت‌ها در کشورهای اسلامی به بیان ویژگی‌های حکومت اسلامی با محوریت ولایت فقیه و امتیازات این حکومت پرداخت.
این عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ثمرات حکومت ولایی در اجرای احکام شریعت اسلامی و تأکید حضرت امام (ره) و مقام معظم رهبری بر این امر، آن را وجه امتیاز چنین حکومتی ارزیابی کرد و افزود: اگر این امتیاز از این حکومت گرفته و این مسأله نادیده گرفته شود، حکومت ولایی هیچ تفاوتی با حکومت‌های دیگر نخواهد داشت.
وی با تأکید فراوان نسبت به آموزش مهارت‌های زندگی بخصوص در مورد خانواده‌های جوان، تشکیل کارگاه‌های ویژه این گونه مسائل را پیشنهاد کرد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید