معارفه توليت حرم احمد بن موسي(ع) باحضور رئيس دفتر مقام معظم رهبري

  • دوشنبه, 19 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1667 بار

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی گفت: مقام معظم رهبری بر بهره گیری از برکات سومین حرم اهل بیت (ع) در نشر حقایق اسلام تاکید کردند .

به گزارش صراط مبین، رئیس دفتر مقام معظم رهبری در مراسم معارفه تولیت حرم احمد بن موسی(ع) گفت: نگرانی مقام معظم رهبری در مورد مسائل فرهنگی باید با بهره گیری از وجود بارگاه های نورانی امام زادگان جلیل القدر و در راس آنها آستان مقدس حضرت احمد بن موسی(ع) و برادران بزرگوارشان مورد توجه قرار گیرد .
وی افزود: اهمیت این بارگاه مقدس و کانون نشر حقایق اسلام بر کسی پوشیده نیست و چه لقب زیبایی است که مقام معظم رهبری به این مجموعه به عنوان حرم سوم اهل بیت(ع) دادند .
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی گفت: امروز تحول بزرگی در حرم شاهچراغ(ع) ایجاد شده است و با انتصاب آیت‌الله سیدعلی اصغر دستغیب امیدواریم توسعه آستان بیش از پیش ادامه یابد .
رئیس دفتر مقام معظم رهبری، توسعه تعامل مردم ، روحانیون و مسئولان با تولیت جدید و بهره گیری از ظرفیت بالقوه معنوی این بارگاه نورانی را یاد آور شد و تاکید کرد : در شرایطی که دشمنان اسلام با همه سازوکارهای خود به جنگ اسلام آمده اند و جوانان جامعه ما را به عنوان سرمایه های عظیم انسانی مورد هجمه قرار داده اند، تکیه بر آستان مقدس فرزندان پیامبر(ص) و بهره گیری از سیره عملی آنان جامعه را در مقابل این آفت ها ایمن می کند .
وی تصریح کرد: قلب جوانان ما با معرفتی که به اهل بیت(ع) دارند، آماده پذیرش رفتار و منش اهل بیت (ع) است که باید با هدایت روحانیان، استادان و متولیان فرهنگی از این ظرفیت معنوی استفاده شود .
حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی با قدردانی از خدمات حجت الاسلام و المسلمین سید محمد مهدی دستغیب تولیت سابق احمد بن موسی (ع)گفت: خاندان دستغیب از خانواده های مذهبی و بزرگ این خطه از کشور اسلامی هستند که با سابقه بیش از 700 سال همواره مروج فرهنگ دینی بوده اند و در عصر و زمان ما هم آیت الله شهید دستغیب تلاشهای وافری را در توسعه معرفت دینی و هدایت نسل جوان از خود برجا گذاشتند .
وی افزود : آیت الله سید علی اصغر دستغیب از همین خاندان مکرم مورد عنایت و محبت رهبری است که امید است با همدلی روحانیان، مسئولان و مردم توسعه کارهای عمرانی و بهره گیری از ظرفیت های بالقوه آن موجب برکات برای شیراز و استان فارس شود .

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید