تحقق اقتصاد مقاومتی نیازمند درک منویات مقام معظم رهبری است

  • دوشنبه, 19 اسفند 1392 00:00
  • بازدید 1805 بار

رئیس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه گفت: هم سویی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف، مدیریت کارآمد و نیز درک عمیق و صحیح از مفاهیم و محتوای فرمایشات مقام معظم رهبری سبب تحقق اقتصاد مقاومتی می شود.

به گزارش صراط مبین، شیرزاد عباسیان اظهار کرد: وابستگی نداشتن به نفت، جلوگیری از مصرف گرایی، توجه به نیروی انسانی ماهر و هدفمند کردن یارانه ها از مولفه های اقتصاد مقاومتی است.
وی افزود: علاوه بر آن ایجاد ارتباط منطقی بین نیازهای صنعتی و توان نیروی انسانی نیز می تواند در تحقق اقتصاد مقاومتی موثر واقع شود.
رئیس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه تصریح کرد: باید سه قوه به جای اینکه مقابل هم قرار گیرند در حوزه خویش، وظایف خود را با سیاست های ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری منطبق کنند.
عباسیان گفت: عمده مشکلات در حوزه اقتصاد مقاومتی وابستگی اقتصاد تک محصولی است.
وی راهکار پیگیری شعارهای سالیانه مقام معظم رهبری را درک صحیح از مفاهیم و محتوای منویات ایشان دانست و اظهارکرد: هم سویی و هم افزایی بین دستگاه های مختلف و مدیریت کارآمد مهمترین مولفه پیگیری شعارهای سالیانه مقام معظم رهبری است.
رئیس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه گفت: در شرایط کنونی برای تحقق اقتصاد مقاومتی باید ضمن درک مقتضیات زمان از نظر داخلی و خارجی، مبنا را در راستای هم افزایی ملی قرار دهیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

مبارزه با فساد
آیه شریفه :  وَاللَّهُ لَا يُحِبُّ الْفَسَادَ ( سوره بقره ، آیه 205)ترجمه :  و خداوند فساد و تباهی را دوست ندارد.روایت : امام حسين عليه ‏السلام : لايَحِلُّ لِعَينٍ مُؤمِنَةٍ تَرَى اللّه‏َ يُعصى فَتَطرِفَ حَتّى تَغَيِّرَهُ. (الأمالى ، طوسى ، ص 55)ترجمه : امام حسين عليه ‏السلام :بر هيچ چشم مؤمنى روا نيست كه ببيند خدا نافرمانى مى‏شود و چشم خود را فرو بندد ، مگر آن كه آن وضع را تغيير دهد .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید