اولین ملاقات روحانی با رهبر معظم انقلاب با لباس نظامی

  • دوشنبه, 19 اسفند 1392 00:00

وقتی وارد منزل شدم و آیت الله خامنه‏ ای من را دید و خودم را معرفی کردم، تعجب کرد و گفت: با این لباس؟ گفتم: دوران خدمت وظیفه عمومی را طی می کنم.

به گزارش صراط مبین، در کتاب خاطرات حجت الاسلام حسن روحانی آمده است:من با شخصیت و ویژگی های ایشان آشنا بودم و ضمناً دوستان مشترک زیادی داشتیم، ولی متاسفانه آشنایی نزدیکی با ایشان نداشتم.
آیت الله خامنه ای هر وقت که به تهران می آمد در مساجدی مانند مسجد جاوید، مسجد قبا، مسجد جلیلی و مسجد هدایت که کانون تجمع انقلابیون بود، سخنرانی می کرد. بسیار علاقه ‏مند بودم از نزدیک با ایشان آشنا شوم.
بدین جهت آدرس منزل ایشان را از دوستان گرفتم و به منزل ایشان رفتم. زنگ درب را به صدا درآوردم. کسی که در را باز کرد تا من را با لباس نظامی دید، متوحش شد و گفت: آمده اید آقا را ببرید؟ گفتم: نگران نباش، من از دوستان ایشان هستم.
وقتی وارد منزل شدم و آیت الله خامنه‏ ای من را دید و خودم را معرفی کردم، تعجب کرد و گفت: با این لباس؟ گفتم: دوران خدمت وظیفه عمومی را طی می کنم.
آیت الله خامنه ای به من گفت: چرا با لباس نظامی آمدی؟ ممکن است برای شما دردسر ایجاد کنند، که حق با ایشان بود و لذا در دفعات بعدی که خدمت ایشان رسیدم، با لباس شخصی می رفتم.
برگرفته از کتاب خاطرات دکتر حسن روحانی: انقلاب اسلامی (۱۳۴۱-۱۳۵۷)

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید