فرمایشات رهبر معظم انقلاب اندیشه ریشه‌ای جامعه شود

  • جمعه, 16 اسفند 1392 04:08
  • بازدید 1886 بار

امام جمعه بوشهر گفت: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان باید باور عمومی و اندیشه ریشه‌ای جامعه و مسئولان شود.

به گزارش صراط مبین، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری در خطبه‌های نمازجمعه این هفته بوشهر با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با نمایندگان مجلس خبرگان اظهار داشت: مسئولان باید سخنان معظم له را سرلوحه کار خود قرار دهند.

وی با اشاره به تاکیدات رهبری در مورد شرایط ویژه جهان تصریح کرد: جهان سلطه گستره ظلم خود را در جهان افکنده اما رو به اضمحلال است هر چند باید واقعیت‌ها را پذیرفت که جهان در  آستانه تحول عظیم است و این تحول را اسلام رقم خواهد زد.

امام جمعه بوشهر با تاکید بر واقع‌بینی نکات مثبت و ضعف در انقلاب که از سوی مقام معظم رهبری بیان شد گفت: انقلاب اسلامی خدمات ماد ی و معنوی داشته و باید نکات مثبت این خدمات را احصا و بیان کرده و نقاط ضعف را جبران کنیم.

صفایی بوشهری افزود: رهبر معظم انقلاب بر توجه ویژه به جوانان انقلابی که برخواسته از اسلام ناب محمدی هستند تاکید کرد و بیان داشتند باید  قدر جوانان انقلابی را بدانیم و مراقب باشیم آنان به حاشیه نروند.

وی خاطرنشان کرد: معظم له د ر فرمایشات خود عنان کردند نباید به وعده‌های خارجی و جهان سلطه اتکا و اعتماد کنیم چرا که آنان به دنبال نابودی اسلام هستند لذا باید متکی به ظرفیت ملی و داخلی خود باشیم , از دشمنی دشمنان غفلت نکنیم.

امام جمعه  بوشهر باد بیان اینکه باید با بصیرت دشمن را بشناسیم گفت: مرزبندی شفاف باید با استکبار داشته باشیم و نکند خدایی ناکرده اندیشه استکبار در جامعه نفوذ کند.

صفایی بوشهری ادامه داد: معظم له در دیدار با اعضای مجلس خبرگان بر تکیه مسئولان به مردم تاکید کردند و عنوان داشتند مسئولان اتکا به مردم داشته و مردمدار باشند، حفظ تقویت وحدت ملی از سوی گروه‌ها، مذاهب در سایه ولایت نیز از دیگر تاکیدات معظم له بوده است.

امام جمعه بوشهر تصریح کرد: فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای مجلس خبرگان باید باور عمومی و اندیشه ریشه‌ای جامعه و مسئولان شود و تمام مطالبی که بیان شده باید گفتمان سازی شود.

وی با اشاره به سالروز تاسیس بنیاد شهید گفت: بنیاد  شهید خدمات ارزنده‌ای به نظام و انقلاب داشته و در خدمت به خانواده شهدا و ایثارگران به عنوان یک نهاد خدمتگذار تلقی می‌شود.

صفایی بوشهری بر توجه و مراعات مسائل شرعی تاکید کرد و گفت:  در تمامی امورات زندگی خود باید مراعات دین و شرع و  احکام دینی را بکنیم.

امام جمعه بوشهر سالروز ولادت حضرت زینب(س) را تبریک گفت: بیان کرد: وجود مبارک آن بانوی بزرگوار و پارسا، منشا خیرات و برکات عظیم در تاریخ شده است.

وی با بیان اینکه حضرت زینب(س) الگویی بر خواسته از حضرت فاطمه(س) است، روز پرستار را تبریک گفت و تصریح کرد: بسیاری می‌کوشند تاریخ اسلام را به نفع خود مصادره کنند اما حضرت زینب (س) بعد از نهضت عاشورا تاریخ را به سمت مکتب اهل بیت هدایت کرد و همگان مدیون حضرت زینب(س) هستند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید