فتنه‌گران در فتنه 88 به دنبال تعطیلی اصل ولایت فقیه بودند

  • جمعه, 16 اسفند 1392 08:08
  • بازدید 1776 بار

فرمانده تیپ امام جعفر صادق(ع) قم گفت: فتنه‌گران در فتنه 88 به دنبال تعطیلی اصل ولایت فقیه بودند.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام والمسلمین حسین طیبی‌فر در دومین مجمع استانی و همایش نخبگان بسیج پیشکسوتان سپاه صاحب‌الزمان (عج) استان اصفهان، اظهار کرد: مسئله‌ پیروی از ولایت فقیه مربوط به قبل از اسلام است، با استناد بر آیه 43 سوره مائده حق حاکمیت در همه زمان‌ها بر عهده سه گروه پیامبران، امامان و علمایی با ویژگی‌های خاص است که ما آن را به ولی فقیه تعبیر می‌کنیم.
وی افزود: وظیفه ولی فقیه طبق آیه مذکور، نگهبانی از قانون الهی و نظارت عملیاتی بر اجرای آن است نه اینکه خود در همه‌ی عرصه مجری قانون باشد.
فرمانده تیپ امام جعفر صادق(ع) قم گفت: یکی از مشکلاتی که در طی انقلاب اسلامی گریبان گیر انقلاب بوده این است که افرادی که وظیفه  اجرای قانون را دارند می‌خواهند نظریه‌پرداز شوند.
نماینده سابق ولی فقیه در سپاه استان اصفهان با بیان اینکه ولی فقیه وظیفه دارد که فقه را عملیاتی کند خاطرنشان کرد: عده‌ای به دنبال دستکاری و یا تعطیلی اجرای نرم افزار الهی که همان مقام معصوم است، هستند.

وی با اشاره به نمونه هایی از این جریان از دوران انبیا تاکنون، افزود: فتنه گران در فتنه 88 به دنبال تعطیلی اصل ولایت فقیه بودند.

طیبی‌فر در بخش دیگری از سخنان خود ضمن بیان اینکه خداوند متعال برای تعالی بشر یک نرم افزار تعریف کرده است، تشریح کرد: این نرم افزار در قالب مقام معصوم، پیامبر و امام برای هدایت انسان‌ها تعریف شده است.

وی با اشاره به اینکه در جریان تعطیلی و یا دستکاری نرم افزار الهی دو گروه کارگردان ها و بازیگران ایفای نقش می کنند، تصریح کرد: سران فتنه و آنهایی که به خیابان ها ریختند و اغتشاش کردند بازیگر این جریان اند. وی با اشاره به آیه «إن اشدّ الناس عداوه للذین آمنو الیهود» گفت: کارگردان اصلی این جریان، یهود است چراکه آنان دشمن ترین دشمنان ما هستند. وی ادامه داد: یهود هیچگاه از ما راضی نمی‌شوند مگر اینکه نوکری آنها را انجام دهیم.

فرمانده تیپ امام جعفر صادق(ع) قم با اشاره به ماجرای حکمیت گفت: بعضی می‌خواهند همانند حکمیت که نظر بعضی بر امام علی(ع) تحمیل شد، نظر خود را بر ولی فقیه تحمیل کنند و این نمونه‌ای از دستکاری نرم افزار الهی است.

طیبی‌فر درباره  لزوم تشکیل سپاه پاسداران برای حفاظت از نظام اسلامی نیز گفت: در ابتدای انقلاب اسلامی، ارکان نظامی اسلامی توسط امام راحل جایگاه خود را پیدا کرد اما شرایط به گونه‌ای بود که برای محافظت از این ارکان، تشکیل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم بود لذا حضرت امام(ره) دستور تشکیل این سازمان را صادر کردند.

نماینده سابق ولی فقیه در سپاه صاحب الزمان (عج) استان اصفهان با بیان اینکه در سالهای ابتدایی تشکیل سپاه جمعی از دلسوزان و شیفتگان نظام اسلامی وارد این مجموعه شدند، گفت: این افراد نه توقع خاصی داشتند، نه حقوق و مزایای مناسبی و نه به دنبال این بوند که در آینده به پست یا مقامی برسند.

وی ادامه داد: آنان برای محافظت از انقلاب و به دستور امام راحل وارد این عرصه شدند.

فرمانده تیپ امام جعفر صادق(ع) قم با اشاره به نقش کلیدی سپاه در حفظ نظام اسلامی خاطر نشان کرد: در آن زمان که گروه های لیبرال، نهضت آزادی ها، توده‌ای‌ها، جبهه ملی‌ها به دنبال تخریب نظام بودند و اجازه نمی دادند که خواسته های امام راحل، تبدیل به قانون و برنامه شود، این پاسداران بودند که در خون و آتش با تحمل سختی های فراوان از آرمانهای انقلاب محافظت کردند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید