ولایت فقیه مترقی ترین اصل سیاسی در قوانین حاکم بر کره زمین است

  • چهارشنبه, 14 اسفند 1392 04:00
  • بازدید 1980 بار

فرمانده سپاه نینوای استان گلستان گفت: ولایت فقیه مترقی ترین اصل سیاسی در قوانین حاکم بر کره زمین است که از دیکتاتوری جلوگیری می کند و در واقع ضد دیکتاتوری است.

به گزارش صراط مبین،  سردار حسین بابایی در همایش بسیج جامعه پزشکی به نام طلایه داران سلامت در دانشگاه علوم پزشکی که به مناسبت 8 اسفند روز بسیج جامعه پزشکی برگزار شده بود، اظهار کرد: با گذشت 35 سال از انقلاب اسلامی ایران در کشور ما مشخص شد که دو نوع تفکر در کشور ما وجود دارد که یکی از آن تفکر حزب الله است که نشانه هایی دارد که تبعیت از امام عادل یعنی ولایت فقیه و حفظ ارزش های انقلاب و آماده کردن زمینه برای فرماندهی ریاست کل جهان یعنی امام زمان از جمله اعتقادات حزب الله است.

وی با بیان اینکه تفکر دوم در مقابله با تفکر اول است، افزود: در تفکر دوم یا دین اصلا مورد پذیرش نیست یا اگر پذیرفته می شود تنها به عنوان یک موضوع فردی نگریسته می شود و در واقع دین جدای از زندگی بشر دیده می شود، که این تفکربر برخی از جناح های کشور وجود دارد.  

وی با بیان 4 تفکر که بر روی زندگی و افکار مردم عصر حاضر سایه انداخته است، گفت: ما شاهد انقلاب کبیر فرانسه در غرب بودیم که زاییده فشار و خفقان دوران حاکمیت کلیساهای قرون وسطایی بود که نتیجه آن رنسانس بود و از نتایج رنسانس در جهان نیز این بود که مدیریت علمی مبتنی بر تجربه نگاه غالب به همه پدیده های جهان شد.

سردار بابایی در ادامه پدیده نسبیت و اومانیسم و پلورالیسم را از دیگر نتایج رنسانس در جهان کنونی خواند و گفت: این نگاه ها بر بخشی از جناح های حاکم بر جامعه ما نیز غالب است و سکولاریسم هم که از محصولات انقلاب فرانسه است معنایی جز جدایی دین از زندگی بشر ندارد.

وی پدیده هایی چون ناسیونالیسم، اندیشه های صوفی گرایانه و وهابیت و بهائیت و شیخیه و غیره را نیز از دیگر تفکراتی دانست که در حال حاضربر مردم جهان سایه افکنده است.

فرماندهی سپاه نینوای استان تفکر غالب بر بخشی از جریان اصلاح طلبی را نیز تفکر اندیشه غرب خواند و افزود: تفکر امام راحل ما تفکر اسلام به معنای کامل آن بود و به گفته امام راحل (ره) " پیامبر اکرم ( ص) دین جامعی را آورده اند که تا قیامت این دین حاکم بر جهان خواهد بود و قوانین این دین از بهترین و مترقی ترین قوانین است".

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید