با رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت قرآنی رو به پیشرفت است

  • سه شنبه, 13 اسفند 1392 04:01

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت :با عنایات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، حرکت قرآنی در کشور رو به پیشرفت است.

به گزارش صراط مبین،  به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد رضا مخبر دزفولی در جلسه بیست و یکم شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: با تخصیص اولین اعتبار به فعالیت های قرآنی در سال 1390 جهش خوبی در این مسیر ایجاد شد و ما امروز ثمره آن جهش را مشاهده می کنیم.

وی ادامه داد: هر دستگاهی که طبق منشور توسعه فعالیت های قرآنی مسوول بخشی از فعالیت های قرآنی در کشور است باید گزارش فعالیت های خود را به صورت شفاف و طبق استانداردهای تعیین شده به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه دهد.

رییس شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: طبق آمار ارائه شده، 600 مؤسسه فعال قرآنی که قبل از تصویب منشور فعال بوده اند امروز به بیش از 4000 مؤسسه رسیده و این روند رو به پیشرفت با حفظ کیفیت باید ادامه پیدا کند.

مخبر دزفولی افزود: در تخصیص اعتبارات و منابع میزان فعالیت دستگاه ها در راستای تحقق اهداف منشور ملاک و میزان خواهد بود.

وی تصریح کرد : اعتبارات قرآنی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تخصیص یافته و با نظارت این شورا هم هزینه خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رفع گرفتاری مردم
آیه شریفه  : لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ (سوره : آل عمران  ، آیه : 92)ترجمه : نيکی را در نخواهيد يافت تا آنگاه که از آنچه دوست می داريد انفاق کنيدروایت : الامام الرضا (ع) فی بیان اوصاف النبی (ص) : أَفْضَلُهُمْ عِنْدَهُ وَ أَعَمُّهُمْ نَصِيحَةً لِلْمُسْلِمِينَ وَ أَعْظَمُهُمْ عِنْدَهُ مَنْزِلَةً أَحْسَنُهُمْ مُوَاسَاةً وَ مُوَازَرَةً. (عیون اخبار الرضا ، ج1 ، ص 308)ترجمه : امام رضا (ع) در خصوص ویژگی های پیامبر(ص) فرمودند : برترین مسلمانان نزد پیامبر کسی بود که بیشتر از همه خیرخواه مسلمانان بود و محترم ترین مسلمانان نزد او کسی بود که بهتر از همه به کمک رسانی و مدد...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید