با رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت قرآنی رو به پیشرفت است

  • سه شنبه, 13 اسفند 1392 04:01
  • بازدید 1665 بار

دبیرشورای عالی انقلاب فرهنگی گفت :با عنایات و رهنمودهای مقام معظم رهبری، حرکت قرآنی در کشور رو به پیشرفت است.

به گزارش صراط مبین،  به نقل از دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، محمد رضا مخبر دزفولی در جلسه بیست و یکم شورای توسعه فرهنگ قرآنی افزود: با تخصیص اولین اعتبار به فعالیت های قرآنی در سال 1390 جهش خوبی در این مسیر ایجاد شد و ما امروز ثمره آن جهش را مشاهده می کنیم.

وی ادامه داد: هر دستگاهی که طبق منشور توسعه فعالیت های قرآنی مسوول بخشی از فعالیت های قرآنی در کشور است باید گزارش فعالیت های خود را به صورت شفاف و طبق استانداردهای تعیین شده به شورای توسعه فرهنگ قرآنی ارائه دهد.

رییس شورای توسعه فرهنگ قرآنی گفت: طبق آمار ارائه شده، 600 مؤسسه فعال قرآنی که قبل از تصویب منشور فعال بوده اند امروز به بیش از 4000 مؤسسه رسیده و این روند رو به پیشرفت با حفظ کیفیت باید ادامه پیدا کند.

مخبر دزفولی افزود: در تخصیص اعتبارات و منابع میزان فعالیت دستگاه ها در راستای تحقق اهداف منشور ملاک و میزان خواهد بود.

وی تصریح کرد : اعتبارات قرآنی کشور توسط شورای عالی انقلاب فرهنگی تخصیص یافته و با نظارت این شورا هم هزینه خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

دوری از فساد
قرآن : ظَهَرَ الْفَسادُ فِي الْبَرِّ وَ الْبَحْرِ بِما کَسَبَتْ أَيْدِي النَّاسِ لِيُذيقَهُمْ بَعْضَ الَّذي عَمِلُوا لَعَلَّهُمْ يَرْجِعُونَ   (سوره روم ، آیه 41)ترجمه: فساد و پریشانی به کرده بد خود مردم در همه برّ و بحر زمین پدید آمد تا خدا هم کیفر بعضی اعمالشان را به آنها بچشاند، باشد که (از گنه پشیمان شده و به درگاه خدا) باز گردند.حدیث: امام صادق(ع) : سياتي علي النّاس زمان لا ينال الملك فيه الّا بالقتل و التّجبّر و لا الغني الّا بالغصب و البخل و لا المحبّه الّا باستخراج الدّين و اتباع الهوي؛... (اصول کافی ، ج2 - ص 91)ترجمه: به زودي زماني فرا مي رسد كه در آن به سلطنت رسيدن ممكن نيست، مگر با ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید