ایجاد مجموعه شهر کتاب کشور، لبیک به ندای رهبر معظم انقلاب بود

  • شنبه, 10 اسفند 1392 04:04
  • بازدید 1690 بار

مدیرعامل شهر کتاب کشور گفت: مجموعه شهر کتاب از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب الهام گرفته است که سال های قبل در هنگام بازدید از نمایشگاه کتاب، فرمودند که فرنگی‌ها اندیشه خود را خوب و جذاب بسته بندی می‌کنند اما ما از این نکته غافلیم.

به گزارش صراط مبین، مهدی فیروزان، مدیرعامل شهر کتاب کشور که در مراسم افتتاحیه شهر کتاب قم سخن می‌گفت، اظهار کرد: از رئیس مجلس به سبب لطفی که همیشه به مجموعه شهر کتاب داشته‌اند و ریاست هیئت امنا آن را بر عهده دارند، تشکر می‌کنم.
وی افزود: حضور در افتتاح شهر کتاب قم، نشان از توجه ویژه ایشان به فعالیت‌های فرهنگی است زیرا ایشان همیشه به مسائل فرهنگی لطف زیادی داشته‌اند.
فیروزان خاطرنشان کرد: مجموعه شهر کتاب از یکی از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب الهام گرفته است که در یکی از سال‌های گذشته در هنگام بازدید از نمایشگاه کتاب، فرمودند که فرنگی‌ها اندیشه خود را خوب و جذاب بسته بندی می‌کنند و در نتیجه دنیا را خوب هدف می‌گیرند و در ید خود می‌گیرند اما با اینکه ایران اندیشه فراوانی برای عرضه به جهان اسلام داریم، اما کمتر به بسته بندی توجه می‌کنیم و اندیشه مان را درست ارائه نمی‌کنیم.
مدیر شهر کتاب کشور خاطرنشان کرد: این فرموده رهبر انقلاب، نقطه شروع موسسه شهر کتاب به صورت غیر انتفاعی شد و در سال 1375 ثبت گردید و فعالیت‌های خود را با فعالیت‌های فرهنگی و هنری آغاز کرد.
وی افزود: شاخه انتشار کتاب شهر کتاب، انتشارات هرمس است که در سال گذشته علی رغم مشکلات فراوان نشر، 140 عنوان کتاب منتشر کرد و
معاونت فرهنگی و بین المللی شهر کتاب و شرکت توسعه فروشگاه‌های شهر کتاب، از دیگر بخش‌های این مجموعه است.
وی افزود: از 3 سال گذشته، توسعه فروشگاه‌های شهر کتاب با همکاری بخش خصوصی صورت می‌گیرد و تاکنون 34 فروشگاه در قالب این استراتژی شکل گرفته است و فروشگاه شهر کتاب قم، تنها یک فروشگاه کتاب نیست بلکه یک سوپرمارکت فرهنگی است که تمام نیازهای خانواده و افراد را در سنین مختلف پوشش می‌دهد.
فیروزان افزود: مجموعه قم در 1000 متر مربع و با الزام 55 درصد حضور کتاب در این مجموعه شکل گرفته است و ترکیب مدیریتی آن بر عهده دانشگاهیان و روحانیون است زیرا قم یکی از آروزهای ما و مدیریت شهر کتاب بود زیرا قم یکی از نقاط گسترش معارف شیعی در دنیاست.
مدیر شهر کتاب کشور تصریح کرد: امیدواریم با افتتاح این موسسه در قم، معارف شیعی در کشور بیش از پیش گسترش یابد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

همیاری و مددرسانی در نظام اسلامی
قرآن : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَ ... (سوره نحل ، آیه 90)ترجمه: در حقيقت ‏خدا به دادگرى و نيكوكارى و بخشش فرمان مى‏دهد و ...حدیث: رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: المؤمنون اخوة یقضی بعضهم حوائج بعض فبقضاء بعضهم حوائج بعض یقضی الله حوائجهم یوم القیامة (مستدرک الوسائل، ج 2، ص 406 )ترجمه: اشخاص با ایمان برادرند و حوایج یکدیگر را برمی آورند . پس به برآوردن حوایج یکدیگر، خداوند حوایج آنان را در روز قیامت برآورده می کند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید