اطاعت از ولایت‌فقیه، اصل و بقای انقلاب است

  • جمعه, 09 اسفند 1392 08:08

امام جمعه زابل گفت: ما بمب اتم نمی‌خواهیم، ما ولایت‌فقیه را داریم که اطاعت از او اصل و بقای انقلاب اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، حجت‌الاسلام سید کاظم طباطبایی در خطبه‌های این هفته نمازجمعه زابل با تاکید بر رعایت تقوای الهی اظهار کرد: خداوند دنیا و آخرت کسانی را خوب می‌کند که از چهار خصیصه برخوردارند، تقوا دارند، خلق و خوی خوش دارند، حلم و بردباری دارند و زن صالحه دارند.
وی به فتوای تاریخی مرجع عالیقدر میرزای شیرازی اشاره کرد و افزود: فتوای این مرجع عالیقدر به گونه‌ای بود که در آن زمانی که از تلفن، موبایل و اینترنت خبری نبود، اما این بزرگوار آنقدر خوب فتوا داد که مردم ظرف 48 ساعت انگلیسی‌ها را از کشورمان بیرون کردند.
خطیب جمعه زابل بیان کرد: اگر استکبار جهانی، مجتهدین و علمای ما را در این برهه از زمان نشانه می‌گیرد به همین خاطر است.
طباطبایی گفت: ما بمب اتم می‌خواهیم چکار، ما ولایت‌فقیه را داریم که اطاعت از او، اصل انقلاب و بقای انقلاب ماست.
وی خاطرنشان کرد: در این روزهای پایانی سال، سعی کنیم با کمیته امداد همکاری کرده و به نیازمندان و مستمندان کمک کنیم تا آن‌ها هم خوشی و لذت سال نو را درک کنند و بچشند.
امام جمعه زابل به روز 15 اسفندماه روز درختکاری اشاره کرد و گفت: اگر جمعیت سیستان هر کدام یک درخت بکارد با توجه به این خشکسالی‌ چندساله و توفان‌ها،شرایط زیست محیطی منطقه عوض شده و تبدیل به جنگل می‌شود که در تلطیف هوا بسیار موثر است.
طباطبایی اضافه کرد: قطع کردن درختان هم مثل کشتن انسان است نباید درختان را قطع کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رفع گرفتاری مردم
آیه شریفه  : لَن تَنَالُواْ الْبِرَّ حَتَّى تُنفِقُواْ مِمَّا تُحِبُّونَ (سوره : آل عمران  ، آیه : 92)ترجمه : نيکی را در نخواهيد يافت تا آنگاه که از آنچه دوست می داريد انفاق کنيدروایت : الامام الرضا (ع) فی بیان اوصاف النبی (ص) : أَفْضَلُهُمْ عِنْدَهُ وَ أَعَمُّهُمْ نَصِيحَةً لِلْمُسْلِمِينَ وَ أَعْظَمُهُمْ عِنْدَهُ مَنْزِلَةً أَحْسَنُهُمْ مُوَاسَاةً وَ مُوَازَرَةً. (عیون اخبار الرضا ، ج1 ، ص 308)ترجمه : امام رضا (ع) در خصوص ویژگی های پیامبر(ص) فرمودند : برترین مسلمانان نزد پیامبر کسی بود که بیشتر از همه خیرخواه مسلمانان بود و محترم ترین مسلمانان نزد او کسی بود که بهتر از همه به کمک رسانی و مدد...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید