جامعه روحانیت با محوریت ولایت فعالیت می‌کند

  • پنج شنبه, 08 اسفند 1392 04:06
  • بازدید 1742 بار

نماینده ولی فقیه در مازندران گفت: جامعه روحانیت با محوریت ولایت در مازندران حیات دوباره یافته و فعالیت می‌کند.

به گزارش صراط مبین، آیت‌الله نورالله طبرسی پیش از ظهر امروز در نشست جامعه روحانیت استان که در سالن همایش‌های اهل بیت برگزار شد، به سابقه تشکیل جامعه روحانیت در استان اشاره کرد.
وی با اشاره به اینکه تشکل به تناسب زمان تغییرپذیر است، اظهار داشت: با توجه به اهانت‌هایی که در گذشته به علما و روحانیون می‌شد سبب شد تا این اقشار مورد کم‌توجهی قرار گیرند.
طبرسی به نقش‌آفرینی جامعه روحانیت در قبل و بعد انقلاب اسلامی اشاره کرد و بیان داشت: در گذشته تردید دشمن به حقانیت اسلام سبب شد تا در این‌باره کتاب‌های زیادی نوشته و منتشر شود.
وی با بیان اینکه بعد از انقلاب اسلامی بحث حاکمیت اسلام مطرح شد و دشمن به هیچ عنوان از این موضوع با اهمیت نگذشت، تصریح کرد: امام راحل با پیروزی انقلاب اسلامی حاکمیت اسلام را تثبیت کرد.
امام جمعه مرکز مازندران یادآور شد: رنسانس فرهنگی که از سال 42 تا 57 در کشور ایجاد شد سبب شد تا خدامحوری و حاکمیت اسلام رونق یابد.
وی به اقدام دشمن به منظور براندازی جمهوری اسلامی اشاره کرد و گفت: دشمن بعد از پیروزی انقلاب اسلامی با ترور شخصیت‌ها و توطئه‌های مختلف اقدام به براندازی جمهوری اسلامی کرد اما بعد از 35 سال موفق نشد.
نماینده ولی فقیه در مازندران با تاکید بر اینکه برای حفظ و حراست از انقلاب اسلامی همه مسئول هستیم، خاطرنشان کرد: امام راحل مقدسات اسلام را در جامعه مطرح کرد و ما میراث‌دار انقلاب و ارزش‌ها اسلام هستیم.
وی تشکل جامعه روحانیت در مازندران را از ضروریات دانست و ادامه داد: با توجه به اینکه این تشکل در گذشته وجود داشت امام براساس اقتضائات زمان حیات دوباره پیدا کرد.
طبرسی جامعه روحانیت را منسجم و دارای وحدت با محوریت ولایت عنوان کرد و اذعان داشت: با توجه به اهداف دشمن لازم است  جامعه روحانیت با حیات سیاسی مضاعفی فعالیت کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید