چاپ کردن این صفحه

ایران اسلامی در سایه ولایت فقیه، تحول شگرفی را در نظام سیاسی جهان ایجاد کرد

نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: جمهوری اسلامی ایران در سایه رهبری های عالمانه و حکیمانه ولی فقیه، مسیر رشد و تعالی را به خوبی و با موفقیت طی کرده و موجب بروز تحولی اساسی در نظام های سیاسی و حاکمیتی جهان امروز شده است.

به گزارش صراط مبین،  آیت الله ˈقربانعلی دری نجف آبادیˈ شامگاه دوشنبه در همایش سیره علوی که در دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، افزود: استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری و مدیریت محوری ولایت فقیه، موجب بروز تحولات چشمگیر و اساسی در حوزه های مختلف مادی ، معنوی، سیاسی و اقتصادی کشور و رشد و شکوفایی ایران اسلامی شده است.
وی اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه و خردمندانه امام خمینی(ره) در حقیقت تحولی بزرگ و اساسی را در زمینه حضور و دخالت مردم در تعیین سرنوشت خویش و اثرگذاری در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری حاکمیت موجب شده است.
وی تصریح کرد : مذهب شیعه دارای دو اصلی ویژه امامت و عدالت است که از دل اسلام و مکاتب پیامبران استخراج شده وبرگرفته از اسلام و سیره پیامبران الهی است.
امام جمعه اراک افزود: دو اصل امامت و عدالت دارای جنبه های کاربردی فراوانی هستند که در حیات دنیوی و اخروی و درهمه عرصه ها آثار آن مشهود وغیرقابل انکار است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه بارزترین صفتی که مورد نیاز جامعه است، اصل عدالت است، گفت : پرهیز از اسراف، توجه به تقوی، عدالت و فقاهت در دین از ویژگی های بارز و مهم سیره مدیریتی و حاکمیتی امام علی(ع) است.
وی با بیان اینکه امامت و ولایت دو محور اساسی و کاربردی در برابر جریان های انحرافی هستند، اظهار کرد: مصداق و شاخص محوری ولایت و امامت، ولایت فقیه است که همواره مانع از بروز انحراف و کج روی در مسیر رشد و تعالی جامعه و خدمت به اسلام و مسلمین می شود.
امام جمعه اراک تصریح کرد: آنچه محور وحدت، عزت، شرف و سربلندی ایران اسلامی است ، ولایت فقیه است که دیروز در وجود امام راحل (ره) و امروز در وجود مقام معظم رهبری تبلور یافته که در حقیقت این مهم، یادگار ارزنده غدیر خم است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)