ایران اسلامی در سایه ولایت فقیه، تحول شگرفی را در نظام سیاسی جهان ایجاد کرد

  • سه شنبه, 06 اسفند 1392 04:08
  • بازدید 1794 بار

نماینده ولی فقیه دراستان مرکزی و امام جمعه اراک گفت: جمهوری اسلامی ایران در سایه رهبری های عالمانه و حکیمانه ولی فقیه، مسیر رشد و تعالی را به خوبی و با موفقیت طی کرده و موجب بروز تحولی اساسی در نظام های سیاسی و حاکمیتی جهان امروز شده است.

به گزارش صراط مبین،  آیت الله ˈقربانعلی دری نجف آبادیˈ شامگاه دوشنبه در همایش سیره علوی که در دانشگاه آزاد خرم آباد برگزار شد، افزود: استقرار نظام مقدس جمهوری اسلامی با رهبری و مدیریت محوری ولایت فقیه، موجب بروز تحولات چشمگیر و اساسی در حوزه های مختلف مادی ، معنوی، سیاسی و اقتصادی کشور و رشد و شکوفایی ایران اسلامی شده است.
وی اظهار داشت: پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و رهبری حکیمانه و خردمندانه امام خمینی(ره) در حقیقت تحولی بزرگ و اساسی را در زمینه حضور و دخالت مردم در تعیین سرنوشت خویش و اثرگذاری در عرصه های مدیریتی و تصمیم گیری حاکمیت موجب شده است.
وی تصریح کرد : مذهب شیعه دارای دو اصلی ویژه امامت و عدالت است که از دل اسلام و مکاتب پیامبران استخراج شده وبرگرفته از اسلام و سیره پیامبران الهی است.
امام جمعه اراک افزود: دو اصل امامت و عدالت دارای جنبه های کاربردی فراوانی هستند که در حیات دنیوی و اخروی و درهمه عرصه ها آثار آن مشهود وغیرقابل انکار است.
نماینده ولی فقیه در استان مرکزی با بیان اینکه بارزترین صفتی که مورد نیاز جامعه است، اصل عدالت است، گفت : پرهیز از اسراف، توجه به تقوی، عدالت و فقاهت در دین از ویژگی های بارز و مهم سیره مدیریتی و حاکمیتی امام علی(ع) است.
وی با بیان اینکه امامت و ولایت دو محور اساسی و کاربردی در برابر جریان های انحرافی هستند، اظهار کرد: مصداق و شاخص محوری ولایت و امامت، ولایت فقیه است که همواره مانع از بروز انحراف و کج روی در مسیر رشد و تعالی جامعه و خدمت به اسلام و مسلمین می شود.
امام جمعه اراک تصریح کرد: آنچه محور وحدت، عزت، شرف و سربلندی ایران اسلامی است ، ولایت فقیه است که دیروز در وجود امام راحل (ره) و امروز در وجود مقام معظم رهبری تبلور یافته که در حقیقت این مهم، یادگار ارزنده غدیر خم است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید