توصیه مقام معظم رهبری به سپاه درباره آب های مرزی

  • دوشنبه, 05 اسفند 1392 04:09
  • بازدید 3893 بار

فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) گفت:یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سفر به کرمانشاه این بود که حتما به آب‌های مرزی توجه شود. الان 10 میلیارد مترمکعب آب از کشور خارج می‌شود در حالی که کشور ما یک کشور خشک است.

به گزارش صراط مبین، سردار عبادالله عبداللهی فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) در همایش مهندسی دفاعی در سپاه که صبح امروز در دانشگاه امام حسین (ع) برگزار شد، اظهار داشت: مهندسی رزمی نقش بی‌بدیلی در دفاع مقدس داشت که بعد از جنگ این ظرفیت به قرارگاه خاتم آمد.
وی افزود: قرارگاه خاتم در دوران دفاع مقدس مرکز کنترل عملیات‌ها در غرب و جنوب کشور بود و بعد از آن براساس اصل 147 قانون اساسی و ظرفیت‌های مجموعه قرارگاه و گردش کاری که خدمت مقام معظم رهبری شد، قرارگاه سازندگی تشکیل و بحث بازسازی و سپس سازندگی را برعهده گرفت.
عبداللهی ادامه داد: سپاه نیرویی نیست که منفعل و بی‌تفاوت باشد و بگوید که فقط یک نیروی نظامی است. سپاه همانطور که اعلام کرده، حافظ انقلاب است و هرجا که احساس کند باری بر دوش مردم سنگینی و یا ایجاد مشکل می‌کند، باید شانه خود را زیر آن بار ببرد.
فرمانده قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا(ص) تصریح کرد: امروز سپاه بستری ایجاد کرده که این بستر مملکت را آباد می‌کند و قرارگاه یک قطب سازندگی در کشور است که تا امروز بیش از 1500 پروژه در حوزه‌های مختلف را به پایان رسانده است.
عبداللهی در ادامه سخنانش اظهار داشت: یکی از دغدغه‌های مقام معظم رهبری در سفر به کرمانشاه این بود که حتما به آب‌های مرزی توجه شود. الان 10 میلیارد مترمکعب آب از کشور خارج می‌شود در حالی که کشور ما یک کشور خشک است.
عبداللهی همچنین با اشاره به موضوع تحریم‌ها گفت: سایه تحریم‌ها در مملکت سنگینی کرده اما باید بدانیم که ما با توکل بر خدا در دوران دفاع مقدس با دست خالی در برابر همه دنیا ایستادیم و پیروز شدیم لذا در این مسیر هم پیروز خواهیم شد.
وی همچنین با اشاره به مذاکرات اخیر ایران و 1+5 تصریح کرد: قطعا کسی بدش نمی‌آید که همه دنیا در صلح و آرامش باشد ولی آنها با اعتقادات ما مبارزه می‌کنند و می‌گویند باید پیچ و مهره هسته‌ای را جمع کنید. خب با این وضع به جایی نمی‌رسیم.
وی تصریح کرد: امروز زمان عمل است نه سخنرانی و باید توجه کنیم که بسیاری از سخنرانی‌ها آفت است اگر ما در سخنرانی‌ها در بین مردم وعده‌هایی بدهیم که عمل نشود، مردم نسبت به نظام بدبین می‌شوند. اگر امروز در مملکت، کار تولید نشود قطعا با مشکل مواجه می‌شویم.
عبداللهی افزود: ما به راحتی می‌توانیم به وسیله معادن و ذخایر زیرزمینی، آنها را جایگزین نفت کنیم.
عبداللهی در پایان تاکید کرد: سپاه و قرارگاه سازندگی خاتم هیچگاه سوداگر و پیمانکار نیست بلکه سرباز نظام و رهبری است تا به انقلاب خدمت کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید