اطلاع‌رساني سياست‌هاي ابلاغي مقام معظم رهبري درباره اقتصاد مقاومتي به مردم

  • شنبه, 03 اسفند 1392 04:01

معاون استاندار و فرماندار تربت حيدريه در گردهمايي شوراها و دهياران روستاهاي بخش مرکزي با اشاره به سياست‌هاي مد نظر مقام معظم رهبري جهت نيل به اهداف اقتصاد مقاومتي ، بر ضرورت اطلاع رساني و تلاش جهادگونه در راستاي تحقق اهداف ياد شده تاکيد کرد.

به گزارش صراط مبین، حسن فتحي نيا در اين گردهمايي با بيان اينکه سياستهاي تبيين شده از سوي مقام معظم رهبري در مورد اقتصاد مقاومتي بسيار موثر و راهگشاست؛ از بحران آب به عنوان چالشي مهم ياد کرد و افزود: بحران آب تهديدي جدي براي کشاورزي و اقتصاد ماست که بايد ضمن صرفه جويي در مصرف آن در توليد محصولات زراعي به سمت کشاورزي مکانيزه و دانش بنيان حرکت کنيم .
وي تصريح کرد : اگر اقتصاد روستا از شکل کشت تک محصولي خارج شده و به سوي کشت چند محصول همزمان، بويژه محصولاتي که به آب کمتر نيازمند است سوق پيدا کند اقتصاد روستا نيز بعنوان بخش مهمي از اقتصاد مقاومتي رونق بيشتري خواهد يافت.
فرماندار تربت حيدريه همچنين بحران انرژي و سوخت را از ديگر معضلات پيش رو دانسته وگفت : قيمت تمام شده حامل هاي انرژي بسيار بالاتر از چيزي است که به مردم داده مي شود و همين امر بار مالي زيادي براي دولت دارد که چاره اين امر نيز صرفه جويي و استفاده بهينه از انرژي است .
فتحي نيا همچنين اشاره اي به بحران زيست محيطي و از بين رفتن منابع طبيعي داشت و افزود : بايد از محيط زيست و منابع خدادادي که در اختيار داريم حفاظت کرده و از آن درست استفاده کنيم تا نسل هاي آينده ي نيز از اين مواهب الهي برخوردار باشند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امانت بودن حکومت
آیه شریفه : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُكُمْ أَن تُؤدُّواْ الأَمَانَاتِ إِلَى أَهْلِهَا وَإِذَا حَكَمْتُم بَيْنَ النَّاسِ أَن تَحْكُمُواْ بِالْعَدْلِ إِنَّ اللّهَ نِعِمَّا يَعِظُكُم بِهِ إِنَّ اللّهَ كَانَ سَمِيعًا بَصِيرًا - سوره : النساء آیه : 58ترجمه : خدا به شما فرمان مى‏دهد كه سپرده‏ها را به صاحبان آنها ردّ كنيد و چون ميان مردم داورى مى‏كنيد، به عدالت داورى كنيد. در حقيقت، نيكو چيزى است كه خدا شما را به آن پند مى‏دهد. خدا شنواى بيناست.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید