دعا برای صاحب الزمان(ع) از اقسام ذکر خداوند است

  • پنج شنبه, 01 اسفند 1392 04:03
  • بازدید 1821 بار

دعا برای مولایمان صاحب الزمان از اقسام ذکر خداوند است. پس در هر جلسه ای که مومن برای مولایش دعا کند، به این مکرمت نائل شده است.

به گزارش صراط مبین، "مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم" یکی از کتاب های ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏اللّه‏ سیدمحمدتقی موسوی اصفهانی(۱۳۴۸ ـ ۱۳۰۱ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق می‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.
اصل کتاب به زبان عربی است و مؤلف در مقدمه می‏نویسد:
"چون ما نمی‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از ادای حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا برای تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودی آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، می‏باشد."
آمرزش گناهان و مبدل شدن سیئات به حسنات
بر این امر دلالت می کند که شیخ احمد بن فهد حلی در کتاب عده الداعی از رسول اکرم آورده که فرمود: هیچ قومی به ذکر خدای عزو جل ننشینند مگر اینکه فرشته ای از آسمان آنان را آواز دهد که: برخیزید به تحقیق که سیئات شما مبدل به حسنات شد و همگیتان آمرزیده شدید.
وجه دلالت اینکه: دعا برای مولایمان صاحب الزمان از اقسام ذکر خداوند است پس در هر جلسه ای که مومن برای مولایش دعا کند به این مکرمت نائل شده است.
دلیل بر اینکه یاد آن حضرت از اقسام ذکر خداست روایتی است که در وسائل و کافی از امام صادق (ع) آمده که فرمود: هر آن گروه که در جلسه ای گرد هم آیند و ذکر خدا نکنند و از ما یاد ننمایند جز این نیست که آن مجلس روز قیامت مایه حسرت آنها خواهد بود.
سپس فرمود: ابوجعفر می فرمود: ذکر ما از اقسام ذکر خداست و یاد دشمنان ما از مصادیق یاد شیطان می باشد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید