معافیت مالیاتی بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی با تایید مقام معظم رهبری

  • چهارشنبه, 30 بهمن 1392 04:04
  • بازدید 1747 بار

نمایندگان مجلس در مصوبه‌ای بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی را با تایید مقام معظم رهبری جزو معافیت‌های مالیاتی دانستند.
به گزارش صراط مبین، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی صبح امروز پارلمان وارد جزئیات لایحه اصلاح قانون مالیات‌های مستقیم و اصلاحات آن شدند و پیش از رسیدگی به بودجه سال آینده کلیات آن به تصویب نمایندگان رسیده بود.
وکلای ملت در بند یک این لایحه بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی را که عهده‌دار وظایف حاکمیتی هستند را با تایید مقام معظم رهبری از پرداخت مالیات معاف کردند.
پیش از این در قانون قبلی در تبصره 3 ماده 2 قانون مالیات‌های مستقیم آمده بود که معافیت مالی برای مواردی که از طرف حضرت امام خمینی (ره) یا مقام معظم رهبری دارای مجوز هستند بر اساس نظر معظم‌له است که نمایندگان این تبصره را حذف و بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی را جزو بندهای معافیت‌های مالیاتی قرار دادند.
به گزارش تسنیم، در این قانون وزارتخانه‌ها و موسسات دولتی، دستگاه‌هایی که بودجه‌های آنان از طریق دولت تامین می‌شود و شهرداری‌ها از پرداخت مالیات معاف بودند که بنیادها و نهادهای انقلاب اسلامی به عنوان بند 4 به این ماده اضافه شد.
این بند با 122 رای موافق، 29 رای مخالف و 17 رای ممتنع از مجموع 207 نماینده حاضر در صحن به تصویب رسید.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

همیاری و مددرسانی در نظام اسلامی
قرآن : إِنَّ اللّهَ يَأْمُرُ بِالْعَدْلِ وَالإِحْسَانِ وَ ... (سوره نحل ، آیه 90)ترجمه: در حقيقت ‏خدا به دادگرى و نيكوكارى و بخشش فرمان مى‏دهد و ...حدیث: رسول اکرم صلی الله علیه و آله می فرماید: المؤمنون اخوة یقضی بعضهم حوائج بعض فبقضاء بعضهم حوائج بعض یقضی الله حوائجهم یوم القیامة (مستدرک الوسائل، ج 2، ص 406 )ترجمه: اشخاص با ایمان برادرند و حوایج یکدیگر را برمی آورند . پس به برآوردن حوایج یکدیگر، خداوند حوایج آنان را در روز قیامت برآورده می کند.

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید