مقام معظم رهبری نگران احیای فرهنگ سکولاریسم در کشور هستند

  • دوشنبه, 28 بهمن 1392 04:06
  • بازدید 1999 بار

حجت‌الاسلام حاج‌صادقی جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران امروز دوشنبه در جشنواره حضرت علی (ع) که با موضوع دانش و پژوهش در ستاد مشترک سپاه پاسداران برگزار شد، با بیان اینکه باید نسبت به آینده دلواپس باشیم، به موضوع رابطه علم و ایمان در پاسداری از انقلاب اشاره کرد و گفت: آقا بارها در دیدارهای خود نسبت به احیای فرهنگ سکولاریستی در کشور احساس نگرانی کردند.

به گزارش صراط مبین، وی افزود: اسلام هیچکدام از تقابل‌های مطرح شده در زمینه علم و اینکه حوزه‌های علمیه جدا از علم دانشگاه است را قبول ندارد و دوست دارم سپاه این موارد را با الهام از بیانات رهبر انقلاب باز کند که در تفکرات اسلامی خدا با مردم است.
جانشین نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران خاطرنشان کرد: برای سنگرنشینی انقلاب و پاسداری از آرمانها باید قدرتمند و توانمند باشیم. انقلاب اسلامی سکولاریزم را در ایران سرکوب و در دنیا به چالش کشاند و حفظ این انقلاب و این راه قدرت می‌خواهد و یگانه بال‌های این قدرت ایمان و عمل صالح است.
حاج‌صادقی با اشاره به جمله از مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه اگر مقتدر نباشیم مقتدران بر روی ما تاثیر می‌گذارند، اظهار داشت: اقتدار علمی شرط پاسداری و سنگرنشینی است. در تفکر اسلامی جایی برای تئوکراسی غربی نداریم و نباید فراموش کنیم که در پیشرفت علم‌مان توأم با ایمان باشد.
وی در بخش پایانی سخنانش به ذکر خاطره‌ای از حضور رهبر انقلاب در دانشگاه امام حسین (ع) اشاره کرد و گفت: وقتی که حضرت آقا سال 74 به دانشگاه امام حسین (ع) رفتند، عصایشان را بر زمین زدند و به وزیر آموزش عالی گفتند که من چنین دانشگاهی می‌خواهم و الگو بودن سپاه نیز همین است و ما به آن افتخار می‌کنیم.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

گسترش عدالت در همه زمینه ها
آیه شریفه : وَ قُلْ آمَنتُ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ مِن کِتَابٍ وَأُمِرْتُ لِأَعْدِلَ بَیْنَکُمُ ( شوری ، آیه 15)ترجمه : و بگو: من به هر کتابی که خدا نازل کرده است ایمان دارم و به من امر شده است که میان شما به عدالت رفتار کنم، روایت : امام علي(ع) در نهج‌البلاغه مي‌فرمايد : سياسة العدل ثلاث ... استقصاء في عدل (غرر الحکم ، 192) ترجمه : سیاست اجرای عدالت در سه چیز است ... (یکی) فراگیر بودن عدالت .

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید