جامعه اسلامی بدون ولایت فقیه هیچ ارزشی ندارد

  • دوشنبه, 28 بهمن 1392 04:06
  • بازدید 1966 بار

آیت الله نوری همدانی گفت: جامعه اسلامی بدون ولایت فقیه هیچ ارزشی ندارد و بر همین اساس ولایت فقیه یکی از ارکان اساسی انقلاب اسلامی است.

به گزارش صراط مبین، آیت الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از روحانیون عقیدتی و سیاسی نیروی انتظامی با اشاره به مسئولیت انسان‌ها در زندگی اظهار کرد: توجه انسان‌ها به مسئولیت‌های فردی و اجتماعی بسیار مهم و حائز اهمیت است.
آیت الله نوری همدانی افزود: هر انسانی وظیفه دارد خود را شبیه ائمه اطهار (ع) کند زیرا که افراد در روابط فردی خود نا‌وارد و نا‌پخته هستند و از همین رو با استفاده از الگوبرداری از شیوه و سیره ائمه اطهار (ع) می‌توانند وظایف فردی خود را به درستی انجام دهند.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به مسئولیت‌های اجتماعی انسان‌ها عنوان کرد: انسان‌ها در اجتماع زندگی می‌کنند و باید این مسئولیت را پذیرا و به آن عمل کنند و از سوی دیگر مسئولیت‌های اجتماعی از تمامی ابعاد متفاوت است و باید افراد با تقوا و هوشیاری وظایف اجتماعی خود را انجام دهند.
وی خاطر نشان کرد: انسان‌ها از لحاظ ارتباط اجتماعی باید بر حسب زمان و مکان خود را با جامعه وفق دهند، به طور مثال جامعه امروز ایران با توجه به پیروزی شکوه‌مند انقلاب اسلامی ایران باید در جهت پایداری و حفظ نظام ایران تلاش کند.
آیت الله نوری همدانی با اشاره به رژیم ستم شاهنشاهی عنوان کرد: رژیم شاهنشاهی تنها به فکر خوش گذرانی و لذت بردن از دنیا بوده‌اند و در این راه به مرد مظلوم و ضعیف ایران ظلم و ستم روا می‌داشتند.
استاد حوزه علمیه قم تصریح کرد: امام خمینی (ره) در زمانی که مردم دچار فقر فرهنگی بودند و آشنایی چندانی با اسلام نداشتند آن‌ها را با دین اسلام آشنا و آن‌ها را با خود همراه کرد و هم صدا شدن مردم با ایشان سبب پیروزی انقلاب شد.
وی ولایت فقیه را یکی از ارکان انقلاب ایران دانست و اظهار کرد: مردم با رهبری جامعه به مبارزه علیه ظلم و ستم حکومت طاغوتی برخاستند و با هوشیاری خود موفق به آزادی و نجات از دست رژیم شاهنشانی شده‌اند که این امر نشان دهنده ضرورت رهبری در جامعه است.
آیت الله نوری همدانی خاطر نشان کرد: روحانیت الگوی جامعه ایرانی و اسلامی است از این رو روحانیون باید به رفتار و اعمال خود توجه ویژه نشان دهند زیرا که با نشان دادن رفتار و کردار صحیح از خود می‌توانند مردم را به دین اسلام دعوت کنند و این شیوه‌ای برای تبلیغ روحانیون محسوب می‌شود.
استاد حوزه علمیه قم با اشاره به آشنای تمام مردم با زندگی امام خمینی (ره) عنوان کرد: نه تنها مردم ایران بلکه تمام مردم مستضعف، محروم و آزادی خواه جهان ایشان را می‌شناسند و افکار و راه ایشان را برای رسیدن به آزادی از دست مستکبران ادامه می‌دهند.
وی تصریح کرد: راه و روش تمامی روحانیون در جامعه زیر ذره بین مردم است و آن‌ها نقش کلیدی، حساس، نقش آفرین و تاثیر گذاری در جامعه دارند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

برقراری عدل
اِنَّ النّاسَ يَستَغنونَ اِذا عُدِلَ بَينَهُم وَ تُنزِلُ السَّماءُ رِزقَها وَ تُخرِجُ الارضُ بَرَكَتَها بِاِذنِ اللّه‏ِ تَعالى ؛اگر در ميان مردم عدالت برقرار شود، همه بى‏ نياز مى ‏شوند و به اذن خداوند متعال آسمان روزى خود را فرو مى‏ فرستد و زمين بركت خويش را بيرون مى‏ ريزد.كافى(ط-الاسلامیه) ج 3، ص 568، ح 6 {شبیه این حدیث در من لا یحضر الفقیه ج2 ، ص53 ، ح1677}

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید