تشکیک در اصل ولایت فقیه، جامعه را از آرمان‌های انقلاب دور می‌سازد

  • دوشنبه, 28 بهمن 1392 04:06
  • بازدید 1874 بار

مدرس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه گفت: یکی از راهبردهای دشمن برای براندازی انقلاب، تضعیف رهبری و کم‌اهمیت جلوه دادن جایگاه آن در جامعه است.

به گزارش صراط مبین، بهرام بزرگی، مدرس دانشگاه امام حسین(ع) ارومیه گفت: هر انقلابی یک دوره جوانی و یک دوره زندگی و یک دوره مرگ دارد و در قرآن کریم در موارد بسیاری به این نکته اشاره شده است که اگر ملت‌ها به سنن الهی بی‌اعتنا بوده و وظیفه خود را انجام ندهند، نعمت خدا بر آنها زایل می‌شود و آنچه به‌دست آورده‌اند از دست می‌رود.
وی افزود: دو عامل در انقلاب مهم است یکی شعارها و هدف‌های انقلاب اسلامی که با ذات و نیازهای ذاتی انسان آمیخته است و هدف‌های آن انقلاب تکریم انسان، مبارزه با ستمگری، دفاع از مظلوم، پرکردن شکاف‌های طبقاتی و جلوگیری از چیزی است یعنی به فرموده امام علی(ع) سیری و پرخوری و ترکیدن یک دسته ستمگر و گرسنگی و به جان آمدن دسته دیگر است.
وی ادامه داد: دسته دوم این است که دست اندرکاران و صاحبان انقلاب یعنی مردم و مسئولان سست و خسته شوند و اشتباه کنند و صلاحیت لازم را از دست دهند.
شعارهای انقلاب زایل شدنی نیست
بزرگی اظهار کرد: هر انقلابی اگر به این آفت دچار شود نابود می‌شود چون شعارهای انقلاب زایل‌شدنی نیست و آنها همیشگی هستند و بنابراین باید در خود این صلاحیت‌ها را تقویت کنیم بنابراین در درجه اول مسئولان و در درجه بعد، صلاحیت کسانی‌که می‌توانند در صحنه انقلاب و کشور اثر‌گذار و فعال باشند، مروری بر گوشه‌هایی از آفت‌ها و موانعی است که انقلاب اسلامی را تهدید می‌کند و توجه به آنها برای دلسوزان نظام ضروری است.
کارشناس ارشد علوم سیاسی تأکید کرد: تشکیک در اصل ولایت مطلقه فقیه و تضعیف جایگاه رهبری و کماهمیت جلوه دادن ایشان از راهبردهای دشمن برای براندازی انقلاب اسلامی است.
مقابله با اصل نظریه ولایت فقیه از شگردهای دشمن است
وی اظهار کرد: مقابله با اصل نظریه ولایت فقیه نیز از شگردهای دشمنان انقلاب است و مادامی که خدشه‌ای به این اصل وارد نشود، براندازی انقلاب ناممکن است از این روی دشمنان انقلاب نسبت به این اصل مترقی قانون اساسی، تشکیک و حملات خود را متوجه اساس ولایت فقیه کرده‌اند و گاهی نیز در راستای این هدف، حمله به نهادهای وابسته به رهبری را در دستور کار خود قرار داده‌اند.
این مدرس دانشگاه گفت: دشمنان انقلاب، تمایل به حفظ نظام را به هرج و مرج معنا کرده تا راهی برای شماتت انقلابیون داشته باشند در حالی‌که این تمایل به نظام یعنی حفظ روحیه عصیان نسبت به زشتی‌ها و اخلاق ناپسندی که موجب سقوط انسان و اجتماع به ورطه خودخواهی و ابتذال و پشت پا زدن به اصول می‌شود پس دشمنان انقلاب خواستار آرامش و سکوت هستند تا در غفلت ناشی از آن، هواپرستی را حاکم کنند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید