تبیین ‌سیره‌ رهبران الهی توسط روحانیان؛ از نیازهای روز جامعه

  • یکشنبه, 27 بهمن 1392 04:07
  • بازدید 1984 بار

نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی‌ با اشاره به فلسفه تفاوت در سیره و روش رهبران الهی عنوان کرد: این فلسفه بحث زیربنایی و کلیدی برای روحانیان و علما است، زیرا نیاز امروز جامعه ما به‌شمار می‌رود.

به گزارش صراط مبین، آیت‌الله علی سعیدی، نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی روز گذشته، 26 بهمن در جمع روحانیان و طلاب بسیجی کرمان اظهار کرد: مردم انقلابی بحرین رنج بسیاری را برای تحقق انقلاب خود متحمل شدند و مسیر طولانی را طی کردند و همچنان استوار در این مسیر گام برمی‌دارند.
وی افزود: انقلاب ملت‌ها بسیار متفاوت است، زیرا نظام سلطه و استکبار از رژیم بحرین حمایت می‌کند و برای این امر علل و عوامل متعددی وجود دارد.
نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تصریح کرد: تغییر در معادله قدرت در بحرین معادله و موازنه قدرت در منطقه را تغییر می‌دهد.
آیت‌الله سعیدی وجود ناوگان پنجم آمریکا در بحرین را از دیگر عوامل حمایت استکبار از رژیم بحرین برشمرد و ادامه داد: بحرین هم مرز عربستان است و تأثیر زیادی را در این کشور می‌گذارد، لذا به این سادگی نظام سلطه تسلیم مردم نمی‌شود، اما اراده این مردم بسیار قوی است.
نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: طولانی شدن مبارزه در بحرین از همت و نقش روحانیت خبر می‌دهد و هر مقدار که انقلاب عمق پیدا کند، برای جلوگیری از آسیب‌پذیری و پویایی آن مؤثر است.
وی اظهار کرد: یکی از اشتباهات خواص و عوام این است که تفاوت بین عصر علوی را با عصر نبوی را ندیدند.
نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: همچنین تفاوت زیادی بین عصر امام خمینی(ره) با عصر امام خامنه‌ای وجود دارد‌.
وی با اشاره به اینکه بخشی از تفاوت‌های عصر امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب اسلامی در مرزها و مفاهیم است، خاطرنشان کرد: مفهوم جنگ نرم در زمان امام راحل نبود و فقط جنگ سخت مطرح بود، زیرا جنگ نرم وجود خارجی نداشت و شبیخون و ناتوی فرهنگی مختص عصر رهبر معظم انقلاب اسلامی است.
وی در ادامه سخنان خود با اشاره به فلسفه تفاوت در سیره و روش رهبران الهی عنوان کرد: این فلسفه بحث زیربنایی و کلیدی برای روحانیان و علما است، زیرا نیاز امروز جامعه ما به‌شمار می‌رود.
نماینده ولی‌فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بیان کرد: تفاوت فراوان در سیره و سنت رهبران الهی می‌بینیم و شاهدیم که پیامبر اعظم(ص) در سه مقطع سه نوع رفتار دارند و در مکه، در مدینه در دوره هجرت و بعد از فتح مکه رفتارهای دیگری را در عملکرد پیامبر عظیم‌الشأن اسلام(ص) می‌بینیم.
آیت‌الله سعیدی سعیدی افزود: امام علی(ع) در دوره پیامبر اکرم(ص) یک نوع رفتار دارند و در دوره خلفا رفتار دیگری را از ایشان شاهد هستیم و همچنین در دوره حکومت حضرت علی(ع) رفتار دیگری از ایشان می‌بینیم و ایشان 25 سال انعطاف نشان می‌دهند، اما یک لحظه در برابر معاویه انعطاف نشان نمی‌دهد.
وی بیان کرد: بین رفتار امام حسن مجتبی(ع) و رفتار امام حسین(ع) تفاوت بسیاری است، امام حسن(ع) در شرایط خاصی تن به صلح می‌دهد و یا اینکه انقلاب فرهنگی از سوی امام صادق(ع) صورت می‌گیرد و امام رضا(ع) ولیعهدی را می‌پذیرد.
نماینده ولی‌ فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با اشاره به شیوه‌های رفتاری پیامبران و ائمه معصوم(ع) گفت: گاهی شیوه‌های علنی و مشهود و نیمه‌علنی و با تحلیل قابل درک و فهم است و گاهی شیوه‌های مخفی می‌بینیم که به سادگی قابل درک و فهم و قابل دستیابی به اطلاعات نیست.
آیت‌الله سعیدی سعیدی اظهار کرد: در زندگی حضرت زهرا(س) چند نوع رفتار می‌بینید، شیوه‌های سری و به کلی سری و در حادثه عاشورا هم رفتار سری و علنی می‌بینیم.
وی با اشاره به اینکه استکبارستیزی یک اصل است، یاداورشد: اصول مشترک در شیوه رفتاری پیامبران ثابت است، اما شیوه‌ها قابل تغییر هستند.
آیت‌الله سعیدی سعیدی خاطرنشان کرد: اصل نبوت، جهاد، مقابله با ناهنجاری‌ها، قاتل و طاغوت ثابت و شیوه‌ها و تاکتیک‌ها متغیر است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

صلح طلبی
قرآن : وَإِن جَنَحُواْ لِلسَّلْمِ فَاجْنَحْ لَهَا وَتَوَكَّلْ عَلَى اللّهِ إِنَّهُ هُوَ السَّمِيعُ الْعَلِيمُ (سوره انفال، آیه 61)ترجمه: و اگر به صلح گراييدند، تو [نيز] بدان گراى و بر خدا توكّل نما كه او شنواى داناست.حدیث: وَ لا تَدْفَعَنَّ صُلْحاً دَعاكَ اِلَيْهِ عَدُوُّكَ وَ لِلّهِ فيهِ رِضًى، فَاِنَّ فِى الصُّلْحِ دَعَةً لِجُنُودِكَ، وَ راحَةً مِنْ هُمُومِكَ، وَ اَمْناً لِبِلادِكَ. وَلكِنِ الْحَذَرَ كُلَّ الْحَذَرِ مِنْ عَدُوِّكَ بَعْدَ صُلْحِهِ، فَاِنَّ الْعَدُوَّ رُبَّما قارَبَ لِيَتَغَفَّلَ. فَخُذْ بِالْحَزْمِ، وَ اتَّهِمْ فى ذلِكَ حُسْنَ الظَّنِّ.(نهج البلاغه ، نامه 53 به مالک اشتر)ترجم...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید