امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران شیعه در عراق حکومت می‌کند

  • شنبه, 26 بهمن 1392 04:08
  • بازدید 2024 بار

یکی از نوادگان شهید آیت‌الله حکیم گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران، شیعه در عراق حکومت می‌کند و این نقش پررنگ انقلاب اسلامی را نشان می‌دهد.
امروز به برکت انقلاب اسلامی ایران شیعه در عراق حکومت می‌کند

به گزارش صراط مبین، سید محمدباقر حکیم از نوادگان شهید آیت‌الله حکیم امروز در کنگره "حماسه سیاسی و اقتصادی" در سالن آمفی‌تئاتر سازمان بسیج دانشجویی، با بیان اینکه حماسه سیاسی و اقتصادی فراتر از ایران رفته است، گفت: نباید حماسه سیاسی و علمی را مخصوص ایران بدانیم چرا که این حماسه‌ها فراتر از ایران رفته است.
وی با اشاره به موضع‌گیری محمدباقر صدر در خصوص امام‌خمینی(ره)، گفت: بنده مشتاقم هر جوان ایرانی این موضع‌گیری محمدباقر صدر را بشنود. وی بعد از خروج امام از نجف گفت"مردم عراق؛ هرکس به دنبال پیروزی و رسیدن به استقلال و آزادی است در شخصیت امام‌خمینی(ره) ذوب شود. متاسفانه برخی از جوانان قدر استقلال را نمی‌دانند".

*امروز در منطقه مردم به پای انقلاب خود آمده‌اند

یکی از نوادگان آیت‌الله حکیم خاطرنشان کرد: امام(ره) فرموده بودند صدور انقلاب و علم را از جوانان می‌خواهیم. از این‌رو وظیفه جوانانی که اینجا نشسته‌اند این است که علم را وابسته به خود ندانند. باید فراملی بدانند. از این رو تک تک شما دانشجویان باید علم را به کشورهای اسلامی انتقال دهید.

حکیم با اشاره به تحولات اخیر در کشورهای منطقه، افزود: به وضوح می‌بینیم که در لبنان، سوریه، عراق و لیبی مردم به پای انقلاب خود آمده‌اند. انقلاب‌ها پیروز شده و ثمره آن را در عراق می‌بینیم.

وی با بیان اینکه شیعیان عراق حکومت را به دست گرفته‌اند و این موضوع در تاریخ عراق وجود نداشت، اظهار داشت: امروز شیعه در عراق به برکت انقلاب اسلامی در حال حکومت است بنابراین باید بگویم حماسه‌های انقلاب در کشورهای همسایه نیز پررنگ شده و روز به روز در حال افزایش است.

یکی از نوادگان شهید آیت‌الله حکیم تاکید کرد: بنده از مدیران، نخبگان و دانشجویان می‌خواهم با وجود همه ایران‌هراسی که در خاورمیانه به وجود آمده، ارتباط علم را به صورت قوی برقرار کند، چون انقلاب اسلامی جای کار دارد و ثمره آن در سال‌های بعد بیشتر و بیشتر خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید