خوشحالی امام زمان علیه السلام با دعای مومن برای تعجیل در فرج

  • جمعه, 25 بهمن 1392 04:09
  • بازدید 1991 بار

بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا براى تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودى آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، مى‏ باشد.

به گزارش صراط مبین، "مکیال المکارم فی فوائد الدعاء للقائم" یکی از کتاب های ارزشمند شیعه، نوشته آیت‏اللّه‏ سیدمحمدتقی موسوی اصفهانی(1348 ـ 1301ق) است که به قصد اداء حق حضرت بقیة‏اللّه که حقش بر گردن ما افزون‏تر از همه مردم است، احسانش بیشتر و بهتر از همه شامل حال خلق می‏شود و نعمت ها و منت ها بر ما دارد، به رشته تحریر درآمده است.
اصل کتاب به زبان عربی است و مؤلف در مقدمه می ‏نویسد:
چون ما نمی ‏توانیم حقوق آن حضرت را ادا نماییم و شکر وجود و فیوضاتش را آن طور که شایسته است، به جا آوریم بر ما واجب است آن مقدار از ادای حقوق آن حضرت را که از دستمان ساخته است، انجام دهیم. . . بهترین امور در زمان غیبت آن حضرت، انتظار فرج آن بزرگوار و دعا برای تعجیل فرج او و اهتمام به آنچه مایه خشنودی آن جناب و مقرب شدن در آستان اوست، می‏ باشد.
مونس مهربان در عالم برزخ و قیامت
و بر این دو مکرمت دلالت می کند روایتی که در اصول کافی به سند صحیحی از سدیر صیرفی آمده است که گفت: امام صادق(ع) ضمن حدیثی طولانی فرمود: هنگامی که خداوند مومن را از قبرش برانگیزد صورتی با او خارج می شود که پیشاپیش وی راه رود که هرگاه مومن یکی از احوال قیامت را بنگردآن مثال به او گوید: هراسان و غمگین مباش مژده باد تو را به خوشی و کرامت خدای عزو جل.
تا اینکه در پیشگاه خدای بایستد پس به آسانی او را محاسبه کنند و به سوی بهشتش فرمان دهد در حالی که آن صورت پیش روی اوست مومن به آن گوید: خدایت رحمت کند چه خوب کسی بودی که از قبر همراهم در آمدی و همواره مرا به شادمانی و کرامت الهی مژده دادی تا آن را دیدم.
پس از آن گوید: تو کیستی؟ می گوید: من همان شادمانی و سروری هستم که در دنیا بر برادر مومنت وارد کردی خدای متعال مرا از آن سرور آفرید تا تو را مژده دهم.
بدون تردید مولای ما صاحب الزمان و پدران بزرگوارش بر اثر دعای مومن برای تعجیل در ظهور و فرج مولایمان صاحب الزمان خوشحال و مسرور می شوند بنابراین به نحو تامی تمام آثاری که بر خرسند کردن مومنین مترتب است بر این دعای شریف مترتب گردد.
و همین طور است سایر اموری که موجب سرور و شادمانی آن حضرت می شود.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید