حضرت امام (ره) به نظریه تشکیل حکومت اسلامی عینیت بخشید

  • سه شنبه, 22 بهمن 1392 04:02
  • بازدید 1994 بار

امام جمعه اهل سنت چابهار گفت:حضرت امام خمینی (ره) نخستین اندیشمند مسلمانی بود که در 22 بهمن سال 57 به نظریه تحقق حکومت اسلامی عینیت بخشید.

به گزارش صراط مبین، مولوی عبدالرحمن ترنج زر اظهار داشت : رویای تشکیل حکومت اسلامی بعد از پیامبر اسلام همیشه دغدغه مسلمانان و زمامداران مسلمان بوده است.

 وی افزود : در اکثر موارد متاسفانه حکومتهای اسلامی به دارالخلافه و به سبک پادشاهی تبدیل شد.

 مولوی اهل سنت بیان کرد : مدتهای مدیدی اسلام از داشتن حکومتی بر پایه و محوریت خدایی محروم بوده است و حضرت امام راحل بر توکل به خدا و تکیه بر ظرفیتهای عظیم مردمی توانست انقلاب را به پیروزی برساند.

 استفاده از احکام الهی در قانون جمهوری اسلامی ایران و اجرای حدود الهی مواردیست که ریشه در قرآن دارد و عمل به آن به نوعی حکومت خدابر زمین که غایت و هدف هر حکومت الهی است را تداعی می کند.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

رعایت شخصیت افراد
قرآن : يا أَيُّهَا الَّذينَ آمَنُوا لا يَسْخَرْ قَوْمٌ مِنْ قَوْمٍ عَسي‏ أَنْ يَکُونُوا خَيْراً مِنْهُمْ وَ لا نِساءٌ مِنْ نِساءٍ عَسي‏ أَنْ يَکُنَّ خَيْراً مِنْهُنَّ وَ لا تَلْمِزُوا أَنْفُسَکُمْ وَ لا تَنابَزُوا بِالْأَلْقابِ بِئْسَ الاِسْمُ الْفُسُوقُ بَعْدَ الْإيمانِ وَ مَنْ لَمْ يَتُبْ فَأُولئِکَ هُمُ الظَّالِمُونَ (سوره حجرات، آیه 11)ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید ، نباید قومی قوم دیگر را ریشخند کند ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و نباید زنانی زنانِ [ دیگر ] را [ ریشخند کنند ] ، شاید آنها از اینها بهتر باشند ، و از یکدیگر عیب مگیرید ، و به همدیگر لقبهای زشت مدهید چه ناپسندیده است ...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید