انقلاب اسلامی سرآغاز تشکیل حکومت جهانی اسلام است

  • شنبه, 19 بهمن 1392 04:05
  • بازدید 1562 بار

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری گفت: انقلاب اسلامی با آرمان های الهی و انسانی، سرآغاز تشکیل حکومت جهانی اسلام است.

حجت الاسلام عسگر دیرباز روز شنبه افزود: انقلاب اسلامی در 34 سال گذشته به رغم همه توطئه ها و تهدید های استکبار جهانی، نشان داد که اسلام توانایی مدیریت جهان را بر اساس آموزه های دینی دارد.
وی اضافه کرد: ساقط کردن نظام شاهنشاهی، مقابله با تفکرات الحادی و ضد دینی شرق و مبارزه با دیدگاه های مادی گرایانه غرب ، بخش کوچکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی است.
حجت الاسلام دیرباز یادآوری کرد: مهمترین دستاورد انقلاب اسلامی، بیداری اسلامی، احیای عزت مسلمین و ارتقاء روحیه خودباوری در میان ملت ایران و مسلمانان جهان است.
نماینده خبرگان رهبری، افزایش مشارکت مردم در تصمیم گیری و تصمیم سازی های داخلی و خارجی را نیز از دیگر دستاوردهای مهم انقلاب اسلامی عنوان و اظهار کرد: در اولین همه پرسی که در ایران انجام گرفت ، افزون بر 98 درصد مردم در آن شرکت کردند که در ایران هرگز سابقه نداشت.
وی گفت: حضرت امام خمینی (ره) با اعتمادی که به مردم داشت، امورات مهم را به دست آنان سپرد و از این رهگذر بود که ملت ایران بر سرنوشت خویش حاکم گشت.
عضو خبرگان رهبری ادامه داد: انقلاب اسلامی ایران تنها نمونه کامل از انقلاب های مردمی است که ملت ایران را در تمام سطوح سیاسی، فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی به صحنه آورد و مناسبات مردم با دولت و حاکمیت را بر اساس ایدئولوژی اسلام تنظیم کرد.
حجت الاسلام دیرباز دستاوردهای علمی انقلاب اسلامی را چشمگیر و در خور تحسین اعلام کرد و افزود: تا پیش از انقلاب، شمار مقالات علمی به چاپ رسیده از سوی استادان دانشگاهی کشور حدود 150 مقاله بود اما این رقم تنها در سال 2012 به بیش از 17هزار عنوان مقاله علمی در مجلات معتبر علمی دنیا رسید.
ریس دانشگاه جامع قم افزود: این موفقیت ها را می توان در بخش های مختلفی چون فناوری هسته ای، نانو تکنولوژی، پزشکی، هوا فضا، تسلیحاتی، دفاعی، کشاورزی تعریف کرد که در عین تحریم های ناجوانمردانه دشمنان نصیب ملت ایران شده است.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

پیام هفته

امر به معروف و نهی از منکر
   آیه شریفه : الْمُؤْمِنُونَ وَ الْمُؤْمِناتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِیاءُ بَعْضٍ یَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ یَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْکَرِ ... (سوره توبه ، آیه 71)ترجمه : مردان و زنان با ایمان ولی (و یار و یاور) یکدیگرند، امربه معروف و نهی از منکر می‌کنند، نماز را برپا می‌دارند و زکات را می‌پردازند و خدا و رسولش را اطاعت می‌کنند.روایت : قال الباقر(ع) : ان الامر بالمعروف و النهي عن المنكر سبيل الانبياء و منهاج الصالحين فريضة عظيمه بها تقام الفرائض و تأمن المذاهب و تحل المكاسب و ترد المظالم و تعمر الارض و يتصف من الاعداء و يستقيم الامر. ( تهذيب الأحكام ، ج6 ،ص ١٨٠و اصول کافی ، ج5 ، ص 55)ترجمه : امام...

ادامه مطلب

موسسه صراط مبین

HTML 5نشانی : ایران - قم
صندوق پستی: 1516-37195
تلفن: 5-32906404 25 98+

پست الکترونیکی: این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید