چاپ کردن این صفحه

امام خمینی(ره) اصل ولایت فقیه را سدی در برابر تجاوز بیگانگان می‌دانستند

حجت‌الاسلام فرخ فال با بیان اینکه امام خمینی(ره) همواره دنبال عزتمندی ملت بود، عنوان کرد: امام در این راه از زندان، تبعید و شهادت نهراسید و اصل ولایت فقیه را به عنوان سد محکمی برابر تجاوز بیگانگان تاسیس و تثبیت کرد.

به گزارش صراط مبین،  همایش خانوادگی طلاب و روحانیون بسیجی مدرسه علمیه فیضیه قم، با هدف گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی،  با حضور حجج اسلام والمسلمین فرخ فال، مدیر حوزه علمیه استان قم و طیبی‌فر، فرمانده تیپ مستقل روحانیون تبلیغی- رزمی 83 امام جعفر صادق(ع)، در سالن همایش همایش مدرسه عالی دارالشفاء برگزار شد.
حجت‌الاسلام والمسلمین احمد فرخ فال در این همایش بیان کرد: ستمگران بر جوامعی که هیچ کوششی برای سعادت خود انجام نمی‌دهند، مستولی می‌شوند؛ در آیات قرآن فراوان داریم که اگر مردم توفیقی را در برابر فداکاری‌ها بدست می‌آورند، نتیجه اعمال آنها است.
وی ادامه داد: نهضت‌ها و انقلاب‌های فراوان در طول تاریخ ایران ایجاد شده است، هرچند برخی از این نهضتها با نام اسلام بود اما به دلیل نداشتن رهبری واحد خیلی زود با شکست مواجه شدند که از آن جمله می‌توان به قیام شعوبیه که با هدف مبارزه با تبعیض طبقاتی در جامعه به وجود آمد، اشاره کرد.
مدیر حوزه علمیه قم اختلاف بین رهبران این نهضت را یکی از عوامل شکست آنها و دورشدن مردم از این طیف عنوان کرد و ادامه داد: برخی از نهضت‌ها بر اساس رویکردهای فرهنگی، سیاسی و احیای مراتب علمی کلید خوردند که البته با شکست مواجه شدند.
فرخ فال انقلاب اسلامی را نمونه موفق در طول تاریخ ایران برشمرد و افزود: انقلاب اسلامی ایران در راستای اعتلای فرهنگ و احیای مراتب علمی و سیاست توام با دین شکل گرفت.
وی ادامه داد: امروز در جامعه اسلامی ایران سیاست عین دیانت است، امام خمینی(ره) همواره دنبال عزتمندی ملت بود و در این راه از زندان و تبعید و شهادت نهراسید و اصل ولایت فقیه را به عنوان سد محکمی برابر تجاوز بیگانگان تاسیس و تثبیت کرد.
مدیر حوزه علمیه استان قم با اشاره به اظهارات گستاخانه مقامات آمریکایی، ابراز کرد: ملت ایران از هیاهوهای دشمنان نخواهد ترسید و هرگز از اصول خود کوتاه نخواهد آمد چون می‌داند که عقب نشینی از اصول و مواضع سبب ورود دشمن به محدوده ما خواهد شد.

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)